Önder; “Teknolojik takip cihazların satışına başladık”

Önder; “Teknolojik takip cihazların satışına başladık”

Kahramanmaraş’ta Teknolojik takip cihazları satılmaya başladı. Yüzde yüzü yerli sermaye ve Türk mühendisleri tarafından üretilen son teknolojik takip cihazların satışı Kahramanmaraş’ta başladı. Bu cihazlar sayesinde artık Alzheimer hastaları kaybolmayacak, velilerin aklı okula giden çocuklarında kalmayacak. Türk Ar-Ge mühendisleri tarafından üretilen cihazlar sayesinde kolaylıkla yer tespiti yapabilen ve acil durumlarda cihazlar ‘Acil Durum’ çağrısı gönderecek.

Vender Teknoloji Güvenlik ve Takip Sistemleri sahibi Önder Çam, firmanın Kahramanmaraş’ta yeni kurulduğunu ancak 20 yıllık birikim ile çalışmalarının devam ettiğini söyledi. “Yüzde yüz yerli mühendislerin yapmış olduğu ürünlerin distribütörüyüz. Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerinin distribütörlüğü de bizde. Firma olarak Atel Teknoloji ve Savunma Sanayii A.Ş’nin A-Smart markasının bölge distribütörüyüz. Bu markaya ait akıllı takip cihazlarını ilk defa tanıtmak ve satışını yapmak için yola çıktık” dedi.

vender (5)

“ARAÇ TAKİP SİSTEMİMİZ TEKNOLOJİSİ İLE FARK ATIYOR”

Çam: “A Smart markasının altında araç, kişi, personel, çocuk ve hayvan takip sistemi ürünleri var. Yerli mühendisler tarafından üretilen akıllı cihazları diğer takip sistemlerinden ayıran çarpıcı özellikleri var. Öncelikli olarak yüzde yüzü yerli yapım olan ‘Araç Takip Sistemi’nden bahsedersek, Türk mühendislerinin geliştirdiği bu sistemin en önemli farkı kendimiz araştırmasını yapıp, kendimiz üretip, kendimiz satıyoruz. Diğer firmalar gibi al-sat işi yapmıyoruz. Bizim ürünümüz tamamen ‘’Türk Teknolojisi”. Sistemin çift uyduya sahip olmasının da ayırıcı özelliği var. Üçüncü özelliği ise yanmaz malzemeden oluşu. Çift uydunun avantajı ile anlık hız, anlık konum, ani fren, ani kalkış, savrulma, rölanti gibi bilgiler alınabiliyor.  “Sistemlerimiz bu farklarıyla diğer firmalara fark atıyor” dedi.

SEVDİKLERİNİZ ARTIK KAYBOLMAYACAK

Çam; “Kişi takip sistemiyle de artık insanların kaybolmayacak. Model P55’den geliştirildi. Cihaz tıpkı telefon mantığıyla çalışıyor ve belirlenen üç numara ile karşılıklı görüşme yapılabiliyor. Mobil, tablet ya da bilgisayardan da takip edilebiliyor. Diğer ürünler gibi değil. Bu çok küçük. Piyasada bundan daha küçük kişi takip cihazı yok. Ayrıca üzerinde SOS tuşu var. Kişinin başına bir şey geldiğinde ve konuşamayacak durumda olduğunda sadece o tuşa basmasıyla belirlenen üç numaraya acil durum mesajı gider. Ani düşmelere karşı da çok hassastır. Bu cihaz özellikle personel takibi yapmak isteyen şirketler,  offroad ve doğa gezisi yapanlar, alzheimer hastaları, downsendromlular ve yaşlılar için çok uygun. Uydu üzerinden sevdiklerinizi artık gözünüz arkada kalmadan takip edebilirsiniz.”

vender (15)

“ÇOCUKLARINIZ UZAKTAYKEN BİLE YANINIZDA OLACAK”

Özellikle veliler için vazgeçilmez nitelik taşıyan saat görünümlü cihaz,  kişi takip cihazıyla aynı mantıkta çalışıyor. “Avantajı saat şeklinde olması. Birisi çocuğu kaçırmak veya zarar vermek istediğinde bunun bir takip cihazı olduğunu bilmez. Önemli bir cihaz olduğu belli olmasın diye tasarımı da basit şekilde yapıldı. Cihazın yer tespitinde 3 farklı yol kullanıldı. Cihaz uydu üzerinden takibi yapılamadığında GSM şebekesi üzerinden bağlantı kurmaya çalışıyor. Ona da ulaşamazsa herhangi bir wi-fi şebekesi arıyor. Cihazın pek çok özelliğini kamuoyuyla paylaşamıyoruz. Direkt ebeveynlerle görüşüyoruz. Böylelikle kötü niyetli insanlara karşı güvenlik önlemi almaya çalışıyoruz. Ancak şunu söyleyebiliriz ki, bu sistemle veliler artık çocuklarını okula gönderdiğinde çocuğunun nerede olduğunu bilecek. İsterse saatini arayıp konuşabilecek. Yani çocuklarınız uzaktayken bile yanınızda olacak” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co