ÖNCE AKAL’A SONRA OKULA

ÖNCE AKAL’A SONRA OKULA

Kahramanmaraş’ta düzenlediği kampanyalarla adından sıkça bahsettiren AKAL şimdide okul kıyafetlerinde yaptığı kampanyalarla ailelerin ilgi odağı oldu. Yaptığı kampanyalarla aile bütçelerine katkı sağlayan AKAL “ÖNCE AKALA SONRA OKULA” adlı sloganı ile yeni bir kampanya başlattı.

Kahramanmaraş Trabzon Caddesi’nde bulunan Akal Konfeksiyon Tekstil San. Ve Tic. A.Ş.  bu yılda okul kıyafetlerinde iddiasını ortaya koydu.

Önce Akal’a sonra Okula kampanyasıyla Kahramanmaraş’ta toplam 120 okulun,  İlkokul, Ortaokul ve Liselerin okul kıyafetlerinde kampanya yaptı. Akal, tecrübe, güven ve Güleryüz ile hizmet vermeye devam ediyorken müşterilerine de kaliteli ucuza alın diyor. Akal’da Lakoslar 20 TL, Pantolonlar 25 TL, Kazak Takım 30 TL, Etekler 20 TL’den satılmaktadır.

DSCF9333

Kahramanmaraş’ta okulların açılmasına kısa bir süre kala okul kıyafetleri satan mağazalarda hareketlilik başladı. Vatandaş ise hem kaliteli hem de kendi bütçesine uygun olan ürünleri satın almak için piyasa araştırması başladı. Fakat piyasada kaliteli ve kalitesiz birçok ürün bulunmakta. Bizde Kahramanmaraş Gazetesi olarak yaklaşık 57 yıldır konfeksiyon işi ile uğraşan Akal Konf. Tekstil San. Ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Uslu ile okul kıyafetleri hakkında nelere dikkat etmeleri konusunda halkı bilinçlendirme amaçlı röportaj yaptık.

Ali Osman Uslu ile yaptığımız röportajımız:

Kaç yıldır bu işle uğraşıyorsunuz?
1985’ten beri konfeksiyon işi yapıyorum. Mağazamızda genel olarak okul kıyafetleri satıyoruz. 1958 yılında babam bu mesleğe terzi olarak başlamış ve ondan da bize devroldu. O gün bugündür yaklaşık 57 yıldan beri bu işe devam ediyoruz.
Okulların açılmasına kısa bir süre kaldı satışlar arttı mı?
Şu an sık sık fiyatları soranlar var. Vatandaş genel olarak fiyat araştırması yapıyor. Ama genel olarak kaliteyi bilen pek yok. Biz bu konuda tecrübeli ve Kahramanmaraş’ta bilinen bir mağaza olduğumuz için genelde müşterilerimiz bizleri tercih ediyor. En kalitelisini, en güzelini ve okulların istediği kıyafetin bire bir aynısını çok daha uygun fiyatlara satıyoruz. Biz de bir nevi Kahramanmaraş’ta bu sektörde fiyat dengesi sağlıyoruz. Bizim gibi belli başlı mağazalar olmasa çok daha kalitesiz ürünler vatandaşın cebini yakacak şekilde fahiş fiyatlarla satılır. Bizim Kahramanmaraş’ta olmamız vatandaşın ekonomik durumunu bir hayli rahatlatıyor. Tabii bir ürünün fiyatı kadar kalitesi de önemli. Biz Akal Mağazası olarak hem kaliteli hem de ucuz fiyatlara vatandaşa istediği okul kıyafetlerini sunuyoruz. Ayrıca vatandaş mağazamıza geldiğinde 120 okulun kıyafetini istiyorsa hepsi bizde mevcut.

DSCF9336
Vatandaşlar çocuklarına okul kıyafeti alırken nelere dikkat etmelidir?
Genel olarak belli başlı bilinen esnaflardan alışveriş yapmaları vatandaşların hem kaliteli ürün almalarını hem de uygun fiyatta ürün bulmalarını sağlayacaktır. Piyasa da yeni esnaf çok ve bunların birçoğu aynı okulun değişik renkte kıyafetlerini üretiyorlar bunlar belki biraz ucuz olabilir ancak öğrenci belli bir süre bu kıyafetleri giydiği zaman iki ürün arasındaki farklılığı fazlasıyla anlayacaktır. Kahramanmaraş’ta okul kıyafeti satan belli başlı mağazalar var ve vatandaşlarımızı genel olarak bu mağazaları tercih ederlerse kendileri için çok daha iyi olur.
Piyasada merdiven altı ürünler fazlaca satılıyor ve bunlar kanserojen madde içeriyor bunun hakkında da vatandaşı bilgilendirmek amaçlı neler söyleyebilirsiniz? Vatandaş bu kalitesiz ürünleri nasıl anlayacak?
Konfeksiyon ürünlerinde genel olarak kanserojen madde olmaz. O tür ürünler genel olarak dışarıdan ithal edilen çanta tarzında ürünlerde olur. Vatandaşın ithal mal almak yerine yerli malları tercih etmeleri kendileri açısından çok iyi olacaktır. Bunu yanında daha önce de söylediğim gibi belli başlı bilindik mağazalardan alışveriş yapmaları vatandaşların bu tür risklerle karşılaşmalarını önleyecektir. Zaten belli başlı mağazalardan alınan ürünleri vatandaşlar iade edebilirler. Bu da vatandaşa ayrıca bir güven vermektedir.
Son olarak okul kıyafeti alacak vatandaşlara neler söylemek istersiniz?
Vatandaşlara son olarak şunları söylemek isterim. Vatandaş girdiği bir müesseseye girdiği zaman oradaki elemanların satış yapan insanları güler yüzlerine kendilerine verdiği öneme bakmaları ve ona göre alış veriş yapmalarını tavsiye ediyorum. Bu bir tekel ürünü değildir sonuçta alternatif mağazalar vardır mutlaka. Bunun yanında ürünlerin kalitesine de dikkat etmelerini de tavsiye ederim. Fiyatından önce ürünün kalitesine, modeline, işçiliğine bakmaları gerekir. Yeni eğitim ve öğretim yılında öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerim” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co