OLYMPOS-HIRA DAĞI KARŞI KARŞIYA

OLYMPOS-HIRA DAĞI KARŞI KARŞIYA

Bizi hasım gören batılılara yönelişimizi hiçbir zama anlayamadım. İngilizin, Fransızın, ABD’nin ve tabi ki diğer batılıların dost görünmesi veya böyle adlandırılması da sahte bir etiketti. Bunun için sözde dostlarımız dedik bu ülkelere.  Almanya müttefikimizdi, dünkü densizliklerini gördünüz değil mi? Biz soykırım yapmışız. Tarihimizde böyle bir durum olmadığı için hiç üzerime almadım. Ama, karşı atak da yapmak gerekiyor…

Bir defa üç partinin ortak tepki göstermesi vatandaşımızın beklediği bir gelişmeydi. Siyasilerimizi tebrik etmek gerek.

Meclisimiz kararı esefle karşılamış, yapılan açıklamalarda Almanya meclisinde kabulu edilen tasarının kabul edilişinin tek taraflı olduğu ve tarihi geçerliliğinin olmadığı belirtildi.

Ömer Özkaya(strateji uzmanı) dünde Tvnet’de konuyu Faruk Aksoy ile konuştular. Onların görüşlerini aktarmadan, bir kısa değerlendirme yapayım.

Biz batı ile hiç aynı yöne bakmadık ki, bakamayız da. Bakın Batı ile ne kültürümüz, ne dinimiz, ne değerlerimiz ne medeniyetimiz hiçbir ortak yönümüz olmadı, olmayacakta. Hüküm açık, siz onların dinine(değerlerine-kültürüne-ahlakına) dönmediğiniz sürece onlar size dost olmaz!

Dünkü alınan karar, Türkiye’nin AB yolunu daha da kapatmıştır. Acaba bizim batı hayranları daha ne kadar batı seviciliğine devam edecekler! Merak ediyoruz.

BATIYI İYİ BİLMEK GEREK

Gelişen olaylar görüyorum ki, bizi  kendimize getirmeye yönelik. Ömer Özkaya gelişmeleri yorumlarken, bakın neler söyledi; “ Karşımızda ortak bir hristiyan birliği var ve İslama karşı ortak bir cephe oluşturuluyor, bir de hıristiyan dayanışması söz konusu olduğu görülüyor. Bunun sonucu karşılarında bir İslam dayanışması çıkacak. Sonunda, hıristiyan ve müslümanlar karşı karşı getirilecek ve bu yapılan da kesinlikle bir plandır”

Bu projeyi hazırlayanlar tüm dünyayı terörizme etmeye çalışıyorlar. Dolayası ile üst akıl, Türkiye’yi bitirmeye veya zor duruma sokmaya çalışıyor.

Daha önce Kapitalizmin karşısında Kominizm vardı, şimdi kapitalizme bir düşman aranıyor o da İslam. Önce köktendinci diye suçlanıldık, sonra bu işin Ilımlısını bulup projelendirdiler(BOP)bu da olmadı şimdi İslam ile şiddeti karşı karşı getirdiler.

Yani onların karşı düşmana ihtiyaçları var ki, diri kalsınlar. Bu halleriyle servetleri üzerlerine servet katsınlar.

Düşmanları ile mücadelenin adını da koymuşlar, ‘ terörizmle mücadele ”

KABUL EDİLEMEZ

Ömer Özkaya sözlerinin sonunda şu değerlendirmeyi de yaptı; “Almanya işgal altında!” Bu ekonomik olarak olsa gerek diye düşünüyorum.

Evet, biz burada Almanya meclisinin aldığı kararla, Alman halkı dostuğunu birbirinden ayırmamız, halkların dostluğu devam etmeli deniyor.

Elbette bu konuda daha bir çok şey konuşulabilir. Şu mübarek günlerde, İslam alemi yeniden oturup düşünmeli ve titreyip kendine dönmeli.

Bu arada tasarının kabul edilmesinde rol oynayan Türk Asıllı Alman Yeşiller Milletvekili Cem Özdemir ABD ile Avrupa arasında işbirliğini geliştirmeye yönelik bir Amerikan düşünce kuruluşu olan The German Marshall Fund (GMF) adına muhtelif projelerde görev alan. Aynı süre içinde ABD’nin Wisconsin eyaletindeki Madison Üniversitesi’nde Türkiye’nin Avrupa’daki rolü üzerine ders vermiş.

Özdemir, 15 Eylül tarihinde, 2015-16 Şırnak çatışmaları’ndaki olayları incelemek üzere Cizre’ye ziyarette bulunmuştur. Özdemir Cizre’de yaşanan sivil ölümlerinden Ankara’nın sorumlu olduğunu iddia etmiş ve “Demokratik bir devlet sorunları böyle çözmez” açıklamasında bulunmuştur.(Vikipedi)

Bu vakfı inceledim, ABD ve Almanya yakınlaşması çercevesinde hareket ediyor. Anlaşıldı değil mi?

Kalın sağlıcakla.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co