Olmuyor, Olmuyor!

Olmuyor, Olmuyor!

Söylemler, kelimeler ve yüreğimizdeki yangın söndürmüyor, sayın başbakan böyle olmuyor, olmuyor. Biz artık eylem bekliyoruz!

Uluslararası anlaşmaları, Tahkim yasasını, yurt dışında bir büyükelçilik açmanın maliyetinin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum…

Ama her Ramazan ayında olduğu gibi İsrail: “Kendince ibadet yaparak Müslüman öldürüyor” biz ise sadece miting meydanlarında söylemlerle geçiştiriyoruz. Laf, ölen bebeleri geri getirmiyor, yıkılan bina yapılır ama o canlar geri asla gelmez!

Dış işleri bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu çıkıyor: “Kimse Türkiye’nin gücünü test etmeye kalkamasın!” diyor. Dünya da diyor ki aha ettik ne olacak diyor, lafta kalıyor..

Sayın Başbakanımız çıkıyor: “ İsrail Hitlerden beter” diyor ve daha birçok hakareti aynı anda yapıyor, sonra yaptırım yok! İsrail malını almaya ve çarşı pazarda satmaya devam ediyoruz. Bu nasıl iş?

İsrail politikası: Camii önlerinde Allah-u Ekber diyerek, Seçim meydanlarında vatandaşın havasını almak için söylemlerle bir yere varamaz, yaptırım ister!

Kanun ve yasaları bizde biliyoruz.

Bir mesaj vereceksek bugünden başlayarak:

Türkiye’den İsrail’e gidişleri, gezi ve ziyaretleri iptal edeceğiz.

Gidenler bilirler: Türklere hava alanında en ağır hakaretleri ediyorlar. Türkleri İsrail’e girerken ilaçlıyorlar. Siz “ mikrop yuvasısınız” diyorlar olmadı üzerinde ne varsa çıkartarak soyup hakaret ederek öyle ülkelerine alıyorlar. Hiç olmazsa bu aşağılık durumdan kurtuluruz.

İsrail malı ithalatına yasak!

Türkiye de benim bildiğim 110 kalemin üzerinde İsrail malı satılıyor, bunlara yasak koyarak ülkemize girişine izin vermemeliyiz. Tüm malların yerli muadili var!

Bedeli ne olursa olsun, kesinlikle ticaret ilişkimizi askıya almalıyız.

Katil İsrail ile bizim işimiz olmaz! Diyorsak, Büyükelçiliğimizi, konsolosluğumuz kapatarak, derhal Türkiye çağırdığımız gibi, İsrail Büyükelçisi ve konsoloslarına güle güle demeliyiz.

Devlet idare etmek bir oyuncak değildir. Onurlu dik durmanın bir bedeli olduğunu biz biliyoruz. Türkiye olarak halkımız olarak, İsrail karşısında dik durmanın bedeli neyse çıkarın halka söyleyin halkımız – 3-5 vererek bu bedeli ödemeye hazır! Yeter ki biz dik duralım.

Irak- Suriye, komşularımız yanıyor, Türkiye dünyanın merkezi: Nasrettin Hoca,” Bastığım yer dünyanın merkezi! İsterseniz ölçün demiş ve Türkiye Dünyanın merkezi olmuş, bunu iyi bilen Başbakanımız İstanbul’a dünyanın en büyük hava alanını yapıyor saygı duyuyoruz.

Türkiye büyük devlet diyeceksek, Türkiye büyük güç diyeceksek, bölgede söz sahibi olmamız gerekir. Suriye de her gün 100-150 kişi ölüyor bunu da görmezden gelemeyiz.

Ülkemizdeki Suriyeli ve Irak’lı vatandaşların durumu gittikçe vahimleşiyor. Suriye de Türkiye’ni kontrolünde tampon bölge oluşturulmalı, Suriyeli vatandaşlarımız orada yaşamalı, Türkiye yine yardımını orada yapmalıdır.

Türkiye Suriye en az bir 100 km. girerek kendine bir tampon bölge oluşturmalı, böylece Irak- Ürdün, Yemen deki Suriyeliler burada iskân edilmelidir.

Aynı şekilde Irak da, Erbil’e kadar bir tampon bölge oluşturulmalı, Türkiye gelecek olan Türkmen kardeşlerimiz orada iskân edilmelidir.

Afkanlı, Afrikalı, Suriyeli, Irak’lı bilmem nereli ile Türkiye yolgeçen hanına döndü, bu kadar çabuk ulaşılan bir ülke olmamalı.

Türkiye ‘ye sığınan hiçbir din kardeşimizi: zalimlerin eline, ölüme gönderilmesini asla kabul etmem, ancak o insanları kendi vatanlarında kendi topraklarında kendi gelenek göreneklerine göre yaşamalarını sağlamamız gerekiyor.

Vatandaş diyor ki: Suriyeli ’ye yemek verdim döktü? Yemedi diye dert yanıyor: Bizde zaman zaman yurt dışına gidiyorum, gittiğim yerde param cebimde olduğu halde aç kalıyorum, yemeklerini yiyemiyorum. En iyi bildiğimiz domates ekmek, zeytin gerisini yiyemiyoruz. Onlarında yememesi çok normal damak zevki var.

Bu sebeple: Bülbülü altın kafese koymuşlar: İlle de vatanım ille de vatanım demiş. Irak, Suriye ve çeşitli dünya ülkelerinden gelen insanlara biz yemekleri altın tabak da da sunsak onlar için önemli olan kendi vatanladır. Kendi yemekleridir.

Bugün Gazze için bir adım atacaksan, İsrail malı almayacaksın! Türkiye de üretilen İsrail mallarında almayacaksın, çünkü o paranın bir bölümü kar kısmı İsrail’e gidiyor, oda Filistinli kardeşime mermi olarak sıkılıyor.

Sözün özü: Türkiye artık dik durmalı, bizde halk olarak dik durmanın bedeli neyse bize söyleyin ödemeye hazırız.

İsrail konsolosluğu önünde, bayrak yakarak, Katil İsrail diye bağırarak, cami önlerinde Allah-u Ekber diyerek, seçim meydanlarında konuşarak bu işten bir sonuç alamayız, eylem yapmak gerekir, yaptırım gerekir.

Bu bağlamda Türkiye gücünü göstermesi gerekir.

Birilerinin sabrını biz test edelim artık, yeter!

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co