Ölmek üzere olan yavru sincaba sahip çıktı

Ölmek üzere olan yavru sincaba sahip çıktı

Kahramanmaraşlı Aytaç Mübin Taş, Şırnak’ta askerlik görevini yaptığı esnada bakıma muhtaç ve ölmek üzere olan sincabı bebek gibi besleyip büyüterek ve 15 ili beraber gezdi.

“Farklı duyguları yaşattı”

Kahramanmaraş’lı Aytaç Mübin Taş, “Çocukluğumdan bu yana farklı türlerde beslediğim hayvanım oldu, ancak son beslediğim sincabım bana dünyadaki farklı duyguları yaşamamı sağladı. Her hayvanın insanlarla birlikte yaşayabileceğini düşünüyorum” dedi.

“Ölmek üzereydi”

Şubat ayında askerlik görevimi yaptığım esnada bakıma muhtaç bir şekilde ve ölmek üzereyken gördüğünü ifade eden Taş, “Bir insan olarak bakıma ihtiyacı olduğunu hissettim ve orada onları bırakmaya vicdanım el vermedi. Eğer orada bıraksaydım yaban hayvanları yiyebilirdi” dedi.

“Sahiplendiğim dönemde Arkadaşım Şehit düşmüştü”

Mübin Taş, “Besta adını koymanın sebebi ise sahiplendiğim dönemde arkadaşının bestler dereler bölgesinde şehit oldu. Kısaca biz o bölgeye besta bölgesi diyorduk. O zamanlar karşıma çıkınca ismini besta koymanın anlamlı olacağına karar verdim” dedi.

“Beraber 15 ili Gezdik”

Temmuz sonuna kadar yattığım odada bazen koğuşta bazen tabur dışında beraberdik diyen Mübin taş, “Yani her zaman yanımdaydı. Birkaç kez doğaya bıraktım ancak beni takip ederek terk etmek istemedi. Çarsıya çıktığımda fındık, fıstık, alarak beslenmesine yardımcı oldum. Yaklaşık 15 ile beraber gittik ve hiçbir zaman kapalı alanda durmadı. Şimdi ise Ankara’da yeni evimde çok mutlu” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co