OKUYUCU MEKTUPLARI

OKUYUCU MEKTUPLARI

Yazmak çok önemli ancak okumak daha da önemli. Çünkü yazdığınız okuyan olmazsa, fikirleriniz karşılık bulmaz…

Şahsen kendim okuyucuların tepkilerini ve isteklerini önemsiyorum. Gönderilmiş her mesaj ya da gündeme getirmem istenen her konuyu önemsiyor ve köşeme taşıyorum.

Bir okuyucumun yazmamı istediği bir mesajda: “ Sizden ricam Yatılı Bölgedeki Lord marketin önünden başlayıp Yetiştirme Yurduna kadar olan kısımdaki kaldırımlar çok bozuk yürüyüşlerde vatandaş zorlanıyor . Bu durumu kısa sürede çözüme ulaştırmanızı istiyorum. Konuyu 12 Şubat belediyesine bildirdim, onlar Büyük Şehir Belediyesinin sorumluluğu alanına girdiğini belirtiler. Konuyu yetkililere duyarmak adına, ilginizi bekliyorum.”

İkinci mektup yine belediyemizi ilgilendiriyor; “ Belediyelerimizin yeşil alanlar oluşturmasını takdir ediyorum. Ancak parkların temizliği ve güvenliği çok önemli. Vatandaşlarda çevresel duyarlılık göstermeli. Aliye İzzet Begoviç parkının değişik bölgelerine bilgilendirici çevre temizliği ile ilgili yazılar yazılmasın doğru olacağını düşünüyorum. İlginize” diyor.

Bu ve benzer bir çok mesaj gelmiş, ikisini aktarayım istedim….

DONDURMA VE TANITIM

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenmeye başlanan 1. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında yurt gezisine çıkan Dondurma Tanıtım Tırı’nın yedinci durağı Ankara oldu.

Bu çalışmanın çok yerinde olduğuna inanıyorum ve bu konuda ki haberleri yakından takip ediyorum, işte Maraş böyle tanıtılır, iyi düşünülmüş.  Ancak ulusal basında çok yer almadı veya ben gözlemleyemedim.

Bu arada bazı hemşehrilerimiz MADO’nun bu işin içinde olmasını istedikleri için biraz kahır ettiklerini de şahit oldum.

Neyse, önceki günü Ankara Kızılay Meydanını dolduran Ankaralılar  hakiki Dövme Maraş Dondurmasını yiyerek halay çekmişler.

Dondurma Tırı’nın diğer il gezileri 21 Eylül Gaziantep olacak, sonra ilimizde devam edecek..

Gördüğüm kadarı ile şehir halkı festivali sabırsızlıklı bekliyor. Yerinde buluyor ve dediğim gibi takdir ediyorlar.  Kolay bir çalışma değil, zorluklarını tahmin edebiliyorum.

Şunu söylemek istiyorum, bizler doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmeliyiz ve eleştiri yaparken de yazıp çizerken kırmadan dökmeden yapmayı öğrenmeliyiz….

Gazeteci sadece eleştirel bakan değil aynı zamanda takdir etmeyi de bilmeli. Bu durum ise ‘yalakalık’ olarak değerlendirilmemeli diye düşünüyorum…

MESLEKİ EĞİTİM ÖNEMLİ

Bu arada geçen hafta  sonu sevgili kardeşim İbrahim Gülsu’un kızının düğün merasimine katıldık. Törende Sütçü İmam Üniversitesi Rektoru, Milli Eğitim Müdürümüz ve sivil toplum örgütü temsilcileri de vardı.

Eğitimcinin düğününde doğal olarak daha çok eğitimciler misafir oluyor ve eğitim konuşuluyor. Ana konu TEOK sınavlarının kaldırışı idi, eğitim sisteminde neler yapılabilir ve meslek liselerinin önemi gibi konular da ele alındı. İş adamı Emrullah Görgel, ara elaman ihtiyaçları olduğunu belirterek, çelik eşya sanayinin sorunlarını dile getirdi. Milli Eğitim ile el ele meslek lisesi açılsın istedi. Milli Eğitim Müdürümüz iş adamları ile bu konuda çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Rektörümüz,   üniversiteden mezun oldukdan sonra istihdamın önemi üzerinde durdu ve diplomaların bu manada karşılığının olması gerektiğini söyledi.

Haklı elbette bir çok gencimiz üniversitere iş bulmak amacıyla gidiyor ancak unutulmamalı ki, ilim yapmak farzdır, yani okumak ibadettir ve bilenlerle bilmeyenler bir olmuyor. Bu manada da üniversitelere sadece iş kapısı olarak bakmamak gerekiyor….

Hadi kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co