Okumuş, “Kurtuluş meşalesini Maraş ateşlemiştir”

Okumuş, “Kurtuluş meşalesini Maraş ateşlemiştir”

 

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Osman Okumuş mesajında şunları belirtti; “Kurtuluşumuzun 96. yıldönümünü kutladığımız bu günlerde bir kez daha birlik ve beraberliğimizin önemini anlamaktayız. Maraşlı, birlik ve beraberliğini, vatan sevgisi ile pekiştirip, aziz vatanı kanları uğruna korumuş ve kurtuluş meşalesini Maraş’tan ateşlemiştir. Anadolu’nun işgalden kurtulan ilk ili olan Maraş, kahramanlık destanıyla tarihin altın sayfalarında yerini almıştır. Kahramanmaraş’ın kurtuluşu bir milletin kardeşliğinin ve beraberliğinin önemli bir göstergesidir. Bu mücadele elbette zor şartlarda elde edildi. İşgalcilerin topuna tüfeğine karşı milletimizin kudretli imanı dünyaya büyük bir ders olmuştur. O günleri yad ederken bugünkü geldiğimiz noktada kardeşliği, birlik ve beraberliği hala koruyup sürdürmemiz gösteriyor ki bu şehir, bu ülke kolay,kolay parçalanamaz. Gururunu yaşadığımız bu mücadelenin zaferini kutlarken, ülkemizin ve şehrimizin aynı ruhu aynı heyecanı taşıdığını hissetmek bizler için büyük erdemdir. Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin bozulmadan kurtuluş mücadelesindeki heyecanla sürmesini temenni ederim. Bu duygu ve düşüncelerle Kahraman şehrimizin 12 Şubat Kurtuluş Günü dolayısıyla bütün İstiklal kahramanlarını rahmetle, minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramını kutluyorum.” diyerek konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co