Okumuş, “Dut’un önemini anlatacağım”

Okumuş, “Dut’un önemini anlatacağım”

KAHRAMANMARAŞ- Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, ilçemiz de tarım birinci sırada, bununla beraber dut ağacı dikilmesi, dut şıra ürünleri yapılmasını önemsiyorum,” dedi.

Gazeteci Bekir Doğan’ın kaleme aldığı ,” Dut’un Faydaları” isimli kitabı inceleyen Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Dut faydalı bir meyve, Dondurmamıza girdiği gibi dut pekmezi, pestili kurusu, yaşı ile ekonomik değeri de yüksek bir ürün, bu sebeple dut bahçesi kurulması için mahalle muhtarlarımıza bu kitaptan vereceğim bu konuda çalışmalar yaparak halkımızın ilgisini bu yöne çekeceğim,” dedi..

Kahramanmaraşlı Gazeteci Bekir Doğan, “Basın Sansür”  ve Dut’un faydaları isimli kitaplarından imzalayarak birer adetini başkan Osman Okumuş’a veren Doğan:” Dut ağacı tarla sınırında sınır daşı, iyi bir metroloji uzmanı, şifalı dut pekmezi ile insanların sağlık dostu, bakım istemeyen, kendi kendine yetişen ve ürünü iyi para eden bir ağaç olup, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin, bu kitaplardan alarak köylerden mahalleye dönüşen mahallelerimizin muhtarlarına öğretmenlerine çiftçilerine dağıtmasını arzu ediyorum, çünkü dut Kahramanmaraş için güzel bir ürün, Dondurmanın ham maddesidir,” dedi.

Bekir Doğan: “ Dut , meyvesi, pekmezi, bestili, bastığı, kurusu ve şıra ürünleri ile şifa kaynağı, organik tarımın babasıdır,” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co