Okul sezon öncesi çantacılarda işler durgun

Okul sezon öncesi çantacılarda işler durgun

Okul sezonunun bitimine sayılı günlerin kaldığı bugünlerde çantacılarda satışlar adeta durma noktasına geldi.

Esnafın sıkıntılarını dinleyen Kahramanmaraş Gazetesi, Selçuk sitesinde hizmet veren Canan Çanta sahibi Hüseyin Yaylagediği; “Yeni sezon öncesine işler durma noktasına geldi” dedi.

Yaylagediği konuşmasını şöyle sürdürdü; “Selçuk sitesine müşteri gelmediğini ve tek tek dükkanların kapanması ile buradaki esnaflar perişan halde. Selçuk sitesinde yıllardır hizmet veriyoruz ama birkaç yıldır buralardaki dükkanların kapanmasıyla, sitenin bomboş olması ve kötü kokularında etkisiyle müşteriler gelmez oldu. Sitenin sakin olması müşteri kaybına neden oluyor. Selçuk sitesini bilmeyen çok. Geçenlerde 50 yaşlarında bir müşteri geldi daha burayı yeni öğrendim dedi. Selçuk sitesinin kentsel dönüşüme gitmesi belki buraları tekrar canlandırabilir. Biz esnaf olarak Belediye Başkanlarımızdan yardım bekliyoruz. Bize ağabeylik yaparak Selçuk sitesinin ne yapılması gerekiyorsa yapılması için öncülük etmesini istiyoruz” dedi.

Doğu’da terörle mücadelenin olması çanta satışlarında etkilediğini söyleyen Yaylagediği, “Terörle mücadelenin olması çanta satışlarımızı bitirdi. Siirt, Bitlis, Sur gibi yerlere çanta imalatı yapıyorduk ama terörle mücadelenin olması oradaki okulların kapanmasıyla bu sene çanta satışımız olmadı. Çanta satışlarında büyük durgunluk var ama biz çanta tamiri de yaptığımız için ufakta olsa işler oluyor. Bu sene satışlarımız beklentilerimiz çok altında” dedi.

Canan Çanta (2)

“PİYASADAN UCUZA ÇANTA VERİYORUZ”

Piyasadan daha ucuzlara çanta verdiklerini dile getiren Yaylagediği, “Biz uygun fiyata çantalar veriyoruz. Vatandaşlar dışarıdaki çantacılardan alıyor 50 TL’ye biz satıyoruz 15 TL’ye. Arada büyük fark var. Biz toptan ürünler sattığımız için piyasadaki ürünlere göre çok daha ucuza veriyoruz. En uygun ve kaliteli ürünleri biz üretiyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co