Oktay Derelioğlu ile yollar ayrıldı

Oktay Derelioğlu ile yollar ayrıldı

Kahramanmaraşspor’da sular durulmuyor!

Oktay Derelioğlu ile yollar ayrıldı

 

Haber: DENİZ DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ- TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan Kahramanmaraş’ta Teknik Direktör Oktay Derelioğlu’nun sözleşmesi tek taraflı feshedilerek görevine son verildi.

Bir süre önce takımın başına getirilen Derelioğlu’nun yönetimle arasında son günlerde yaşadığı sorunlar ipleri koparttı. Yönetim biri kupada olmak üzere takımla birlikte 5 karşılaşmaya çıkan Oktay Derelioğlu’nun sözleşmesini tek taraflı feshederken, genç teknik adamın yakın çevresine yönetim tarafından işine karışıklığı kendinden habersiz bazı futbolcuların gönderilmesinden dolayı rahatsız olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Genç teknik adam göreve geldiğinden bu yana ligde 4 maçta 2 beraberlik,2 mağlubiyet almıştı.

Oktay Derelioğlu takımın başında tek galibiyetini Ziraat Türkiye Kupası’nda Çaykur Rizespor’a karşı almıştı.

İşine karışıldığını iddia eden Derelioğlu, “Başkan geçen hafta ilk 11’de oynattığım 3 tane oyuncuyu benim onayım olmadan kadro dışı bırakıp mukavelelerini feshetti” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Çaykur Rizespor’u eleyerek Kahramanmaraşspor’a 1 milyon liraya yakın para kazandırdıklarını belirten Derelioğlu, “Kahramanmaraşspor Kulübü sözleşmemi tek taraflı feshetti ama ‘karşılıklı olarak feshettik’ diye açıklama yaptılar. Başkan geçen hafta ilk 11’de oynattığım 3 tane oyuncuyu benim onayım olmadan kadro dışı bırakıp mukavelelerini feshetti. Bunun akabinde aramızda soğukluk başladı. Başkana, ‘Sevgili başkan disiplinsiz bir durum mu var ?’ diye sorduğumda bana, ‘Hayır ben bunların futbolunu beğenmiyorum’ dedi” ifadelerini kullandı.

“İşime karışılmaya başlandı”

Kahramanmaraşspor’dan işine karışıldığı için ayrıldığını dile getiren Derelioğlu, şunları kaydetti:

“Oyuncuların futbollarını beğenmenin kararını ben veririm dedim. Ben bu adamların üçünü de ilk 11’de oynatıyorum dedim. İşime karışılmaya başlandı. Burada nasıl çalıştığımı herkes biliyor. Ben disiplinli bir adamım. Takımımı toparlamaya çalışıyorum ama maalesef böyle çalışma ortamı olmaz, yazık. Burada ‘sözleşmeyi karşılıklı feshettik’ yazıyorlar. Ben sözleşmemi karşılıklı feshetmedim, kendileri feshetti. Biz, disiplinli ve çalışma iştahı olan bir ekibiz ama maalesef buna izin verilmedi. İnşallah değerimiz anlaşılır” açıklamalarında bulundu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co