Öksüz, “Yeni yıl insanlık için hayırlı olsun”

Öksüz, “Yeni yıl insanlık için hayırlı olsun”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Hanifi Öksüz, yeni yıl mesajı yayınladı.

Öksüz mesajında; 2017 yılı sona ererken yeni yıla, yeni umutlarla girmenin heyecan ve mutluluğunu bütün Kahramanmaraşlı hemşehrilerimle paylaşıyor, 2018 yılının, ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını, bütün insanlık için huzur, barış, refah ve istikrar getirmesini temenni ediyorum.

2017 yılı, bölgemizde yaşanan hadiseler nedeniyle buruk geçse de, geleceğe ilişkin umutlarımızı artıran bir yıl olmuştur.

Çok şükür ki, yıl içinde yaşanan sıkıntıları, acı hadiseleri, elim kazaları, millet olmanın verdiği güçle ve dirayetle, hep birlikte aştık.

2017 yılı, her şeye rağmen ekonomide büyüme yılı oldu. Küresel ekonomideki tüm dalgalanmalara, siyasi çekişmelere karşın ekonomimiz sağlam bir zemin üzerinde ilerlemeyi sürdürdü.

Ekonomimize yönelik olarak içerden ve dışardan yapılan tüm algı operasyonları sonuçsuz kalarak pozitif yöndeki büyümemiz muhafaza edildi.

Ümit ediyorum ki, 2018 yılında daha güçlü demokrasi ve daha güçlü bir milli iradeyle, ekonomide, siyasette dünyada daha fazla sözü geçen bir ülke olacağız. BM Genel Kurulu’ndaki ‘Kudüs’ kararı, buna dair en büyük işaret olmuştur.

2017, yakın coğrafyamızda, acıların zirveye çıktığı bir yıl oldu. Dünyanın bütün umursamazlığına, ilgisizliğine rağmen, bu coğrafyada barışın egemen olması için ülkemiz elinden geleni yapmıştır. Bundan sonra da yapmaya devam edecektir.

Bu duygularla, yeni yılın, öncekilerden çok daha bereketli ve huzurlu olması, sağlık içinde geçmesi, güzellikleriyle unutulamayacak bir yıl olması, mazlumlara esenlik getirmesi gönülden temennimizdir” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co