Okay:“Engelleri kaldırmak bizim görevimiz”

Okay:“Engelleri kaldırmak bizim görevimiz”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay 3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebi ile yaptığı açıklamada:

“Engelleri kaldırmak bizim görevimiz”

DULKADİROĞLU/ Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Necati Okay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebi ile yaptığı açıklamada:” Engelli vatandaşların yaşamlarını rahat sürdürmesi için engelleri kaldırmak bizim görevimizdir,” dedi.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, toplumun en önemli parçası olan engellilerin hayatının kolaylaştırılması için yerel yönetimler olarak gereken her türlü çabayı ortaya koymaları gerektiğini hatırlattığı mesajında şunları söyledi:
“Her  bireyin bir engelli adayı olduğunu her zaman aklımızda bulundurmalı ve engellilerin tüm engellerini ortadan kaldırmalıyız. Engellilerimizin geleceğe özgürce ve güvenle bakabilmeleri için bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Her türlü engel birlik ve beraberlik içerisinde aşılır. Bunun için öncelikle kendi düşüncelerimizdeki engellerden kurtulmamız gerekiyor. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak engelli dostu bir belediye olduğumuzu da ayrıca belirtmek istiyorum. Engellilerin sorunlarını aşarak normal bir hayat yaşamaları konusunda kendimizi ayrıca sorumlu hissediyoruz. Bu sorumluluğun tüm toplumun da bilincinde olması gerektiğini düşünüyor ve Dünya Engelleler Günü’nde bu anlamda farkındalık oluşturmamız gerektiğini dile getirmek istiyorum. Bu vesileyle tüm engellilerimize engelsiz bir yaşam diliyor, toplumumuzun en önemli parçaları olduklarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co