Okay’dan asker adaylarına moral yemeği

Okay’dan asker adaylarına moral yemeği

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş’ta bu yıl sevk döneminde askere gidecek gençlerle bir araya geldi. Onlara Moral yemeği verdi.

asker (3)

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş’ta bu yıl sevk döneminde askere gidecek gençlerle bir araya gelerek, hepsi ile yakından ilgilendi.

Kahramanmaraş’ta özel bir otelinde restoran bölümünde düzenlenen program Belediye Başkanı Necati Okay’ın konuşmasıyla başladı.

asker (8)

Başkanı Okay, konuşmasında 96/2 tertip asker adaylarına şimdiden hayırlı teskereler diyerek, “Sizleri öz evlatlarımız kardeşlerimiz olarak görüyor olmamız bizi bir aile haline getirmektedir. Kültürümüzde aileler yakın akrabalarını askerlik görevine gidecekleri zaman misafir ederler, ikramda bulunurlar, askerlerimiz için dua ederler. İşte bu akşam Dulkadiroğlu ailesi burada askerlerimizi vatani görevlerine uğurlamadan önce misafir etmekteyiz. Belediyemizin ev sahipliğinde Dulkadiroğlu sizlerle birlikte bir gurur yaşamaktadır. Bu nedenle askerliğe hazırlanan tüm gençlerimize görevlerinde başarılar diler, sağ salim evlerine dönmelerini temenni ederim” dedi.

asker (2)

Belediye Başkanı Necati Okay’ın konuşmasının ardından dikkat komutuyla kürsüye gelen Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Şahin, askerlik görevinin kutsallığına değinerek, şunları söyledi: “Askerlik öncesi anı toplamak için anı biriktirmek için çok güzel bir fırsat. Belediyemize böyle bir imkan sağladığı için, Kahramanmaraş’ın böyle bir alışkanlığını, böylesi örf ve adetini bizlere yaşattığı için çok teşekkür ederim.  Emin buraya gelmeden önce eş dost akrabalarınızla benzer programlarına katılmışınızdır. Bugün sayısı 700 bin olan silahlı kuvvetlerimiz halkımızın huzuru için çalışıyor. Ülkemizde şu gerçek hiç değişmedi. Geçmiş tarihte o insanlar, koruyan kollayanlar o köyün, o obanın, o kasabanın,  o şehrin evlatlarıydılar. Bugünde bu ülkenin evlatları sizlersiniz. Be belindeki silahtan, ayağımızdaki bottan, kışlamızda tanktan, uçağa kadar bütün her şey sizin, anne ve babarınızındır. Atalarımızın geleceğinden gıdım gıdım biriktirdiği sizin mallarınızdır.”

asker (11)

Yapılan konuşmaların ardından vatani görevinde şehit olan askerlerimiz için topluca dua edildi.

Daha  sonra Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı, Kahramanmaraş Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Aylin Atakut, Onikişubat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tayfun Atakut, Dulkadiroğlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kadir Akbey, etkiliğe katılan asker adayların tek tek sağ serçe parmağına   kına yaktı.

asker (9)

Program başta Belediye Başkanı Necati Okay olmak üzere tüm protokol mensuplarının kına yakmasıyla sona erdi.

asker (13)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co