Okay; “Ramazan’a kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz”

Okay; “Ramazan’a kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Ramazan ayının gelmesi dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bereket ve rahmet ayı olan Ramazan’a kavuşmanın coşkusunu yaşadıklarını söyledi. Tüm İslam aleminin arınma ve sağlık bulma ayı olan Ramazan’ı bu yıl da sevinçle idrak edeceklerini anlatan Başkan Okay, mesajını şu şekilde sürdürdü: “İslam aleminin heyecanla beklediği Ramazan aynı kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı bizler için sadece oruç tutmak, sahur yapmak ve günü tamamlamak anlamına gelmiyor. Ramazan ayı bizlerin her türlü kötülükten arınma, nefsi duygulardan arınma ve sıhhat bulma ayıdır. Toplum hayatında huzur, dayanışma ve kaynaşmanın da yoğun olarak yaşandığı bir ay olan Ramazan’da, şeytanlar zincire vurulur, af, mağfiret ve bereket mevsimi başlar. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı mükafatların sınırsız olarak verildiği bu mübarek ayı iyi ve güzel davranışları artırarak en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu güzel ayda ibadetlerimizi artırarak manevi arınmamızı gerçekleştirmeliyiz.”
Başkan Okay, Ramazan ayında Dulkadiroğlu Belediyesi olarak geleneksel hale getirdikleri etkinlikleri sürdüreceklerini dile getirerek şunları söyledi: “Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da vatandaşlarımızla birlikte olacağız. Geleneksel hale getirdiğimiz iftar sofralarımız yine mahallelerimize kurulacak. Vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluşarak hasbıhal edeceğiz. Yine Ramazan ayının sonunda geleneksel hale getirdiğimiz bayram kahvaltımızı vatandaşlarımızla birlikte yapacağız.”
Ramazan ayının İslam alemine barış ve huzur getirmesini temenni eden Başkan Okay, “Başta değerli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam alenin Ramazan ayının mübarek olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co