Okay; “Ramazan Bayramınız mübarek olsun”

Okay; “Ramazan Bayramınız mübarek olsun”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nın mübarek olmasını dileyerek mutlu bir bayram geçirmelerini temenni etti.
Başkan Okay, Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin bayramını kutladı. Huzurlu ve mutlu bir bayram temennisinde bulunan Başkan Okay, mesajını şu şekilde sürdürdü: “Hasret ve özlemle beklediğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayını tamamlamanın hüznünü yaşarken, bayrama kavuşmanın da mutluluğunu en içten şekilde yaşıyoruz. Muhabbet ve hoş görü ile geride bıraktığımız Ramazan ayına yeniden kavuşmayı en içten şekilde dilerken, Ramazan bayramının mutluluğunu da en içten şekilde paylaşıyorum. Ramazan bayramı, sevgi, saygı, hoşgörü ve milli duygularımızın perçinlendiği en özel günlerimizdendir. Dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyeye çıktığı günler olan bayramları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.  Mübarek Ramazan bayramının; milletimiz,  ülkemiz ve tüm İslam alemi için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum” dedi.
Başkan Okay, mesajının sonunda Dulkadiroğlu Belediyesi olarak yeniden canlandırdıkları Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltısına tüm Kahramanmaraş halkını davet etti. Başkan Okay, Bayram namazı sonrasında Doğukent Cami bahçesinde kurulacak olan kahvaltı sofrasının birlik ve beraberliği pekiştireceğini belirterek, “Bu güzel faaliyetimizde değerli hemşerilerimizi de aramızda görmek istiyoruz. Bu güzel Osmanlı geleneğini devam ettirme adına elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co