Okay, “Kandillerin Birlik Getirmesini Diliyorum”

Okay, “Kandillerin Birlik Getirmesini Diliyorum”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay

“Kandillerin Birlik Getirmesini Diliyorum”

 

DULKADİROĞLU/ Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Belediye Başkanı Necati Okay, Ulucami de Regaip Kandili sonrasında vatandaşlara Katmer, kandil simidi, mevlit şekeri ikram ederek,” Kandillerin ülkemize birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum,” dedi.

Ulucamii çıkışı , vatandaşlarla tebrikleşen ve halkın Regaip Kandilini kutlayan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Neceti  Okay, “Bu gecelerde imanımızla birlikte dirliğimiz ve birliğimiz de güçleniyor”

Dulkadiroğlu Belediyesi, Regaip Kandili nedeniyle Ulu Cami’de namaz sonrası Kandil simidi, çörek ve badem ikram etti. Gecenin anlam ve önemine değinen Başkan Okay, bu gecede yapılan tüm duaların kabul edilmesini diledi.

Sosyal ve kültürel belediyecilikte farkını ortaya koyan Dulkadiroğlu Belediyesi, bu yöndeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kandil gecelerin de farklı camilerde etkinlikler düzenleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, Regaip Kandili programını Ulu Cami’de gerçekleştirdi. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın da katıldığı etkinlikte, namaza gelen vatandaşlara kandil simidi, çörek, meyve suyu ve badem şekeri ikram edildi. Başkan Okay, gecenin faziletine uygun yapılan duaların ardından vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi.

mevlit (2)

Regaip Kandili’nin İslam âlemine hayırlar getirmesini dileyen Başkan Okay, “Bu mübarek geceler imanımızı güçlendirirken, birliğimiz ve dirliğimiz de pekiştiriyor” dedi.

Başkan Okay, konuyla ilgili sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her kandil de olduğu gibi Regaip Kandili’nde de halkımıza bir aradayız. Bu güzel gecelerde Rabbinize vatanımızın birliği ve dirliği için dualar ediyoruz. İslam coğrafyalarının uğradığı zulümlerin bitmesi ve bu coğrafyaların yeniden huzura kavuşması için dua ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Tarihi dokusuyla ayrı bir öneme ve güzelliğe sahiptir. İbadetimizin ardından vatandaşlarımızla bir araya geldik ve ikramları bulunduk. Ben bu vesileyle Regaip Kandilinizin hayırlara vesile olmasını ve İslam coğrafyasına huzur getirmesini diliyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co