Okay, “İstiklal Madalyası bir simge değil; kurtuluş ruhudur”

Okay, “İstiklal Madalyası bir simge değil; kurtuluş ruhudur”

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “İstiklal madalyası sadece bir simge değil, aynı zamanda bu şehrin kurtuluş ruhudur” dedi.
Başkan Okay, Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 91. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı masajında, şehrin kahramanlık ruhunun tescillendiğini söyledi. Kurtuluş mücadelesiyle adını tarihe altın harflerle yazdıran Maraş’ın, kahramanlık mücadelesinin 91 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından tescillendiğini kaydeden Başkan Okay, 5 Nisan 1925 günü verilen bu nişanı Kahraman şehrin her ferdinin göğsünde büyük bir gururla taşıdığını söyledi.
Başkan Okay, mesajını şu sözlerle sürdürdü: “Vatanın bölünmez bütünlüğünün en güzel temsilidir Kahramanmaraş. Her türlü işkenceye göğüs geren, canını, malını ve sevdiklerini bu uğurda feda eden bir şehirdir. Her ferdi Kahraman, her karışı şehit atalarından mirastır Kahramanmaraş’ın. Bu kahramanlık ruhunu Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 5 Nisan 1925 günü tescillemiş ve Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası’yla ödüllendirilmiştir. Dedelerimizin kahramanca verdiği mücadeleyi saygıyla anıyoruz ve onların bize miras bıraktığı bu gururu göğsümüzde taşıyoruz. Bugün yıl dönümünü kutladığımız bu güzel olay bizlere birlik ve beraberlik ruhunu canlı tuttuğumuzu bir kez daha hatırlattı. Ben bu duygu ve düşüncelerle Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 91. Yıldönümünü kutluyor, vatan uğuruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle ve şükranla anıyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co