Okay: “Hoşgörü ve bereket istiyoruz”

Okay: “Hoşgörü ve bereket istiyoruz”

Kahramanmaraş Merkez Dulkadiroğlu Belediyesi Bahçelievler camiinde aşure dağıttı…

Okay: “Hoşgörü ve bereket istiyoruz”

KAHRAMANMARAŞ- Dulkadiroğlu ilçe belediye başkanı Necati Okay,” Mübarek Muharrem ayı sebebi ile ellerimizi semaya açtı, bolluk, bereket hoş görü ve kardeşce yaşanan bir dünya istiyoruz,” dedi.

Dulkadiroğlu Belediyesi Sosyal işler müdürlüğü tarafından Trabzon bulvarı Bahçelievler Camii önünde geçtiğimiz Cuma günü , Cuma namazından sonra 3 bin 500 kişiye aşure dağıtımı yapıldı.

Başkan Necati Okay ve Dulkadiroğlu belediyesi personeli ile çarşı esnafının katıldığı aşure ikramında güzel anılar yaşandı.

Necati Okay: “ Bolluk, bereket, hoşgörü, paylaşım ve şükrün nişanesi olan aşure geleneğini kapsamında, Dulkadiroğlu Belediyesince hazırlanan 3500 kişilik aşure dağıtımı, Bahçeli evler cami karşısında bulunan eski SSK önünde gerçekleştirildi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Aşure dağıtımına Belediye Başkanı Necati Okay, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aşure dağıtımını bizzat Belediye Başkanı Necati Okay başlattı ve vatandaşlara tek tek aşure dağıttı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Başkan Okoy, “amaç burada aşure yiyip gitmek değil, amaç insanlarımız arasındaki sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmektir, bu kapsamda 3500 kişilik aşure hazırlayarak dağıtımı yapıyoruz, bu vesileyle tüm halkımızın Muharrem Ayı`nı tebrik ediyorum” dedi. Hazırlanan aşure dağıtıma vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

dulasure (7)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co