Okay, hizmeti yerinde inceledi

Okay, hizmeti yerinde inceledi

Dulkadiroğlu’na bağlı Söğütlü, Ekberoğlu, Sivricehöyük, Kapıçam, Tevekkeli ve Öksüzlü mahallelerini karış karış gezen Belediye Başkanı Necati Okay, yapımı devam eden ve tamamlanan hizmetleri yerinde inceledi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Büyükşehir yasasıyla birlikte köy statüsünden mahalleye dönüşen Söğütlü, Ekberoğlu, Sivricehöyük, Kapıçam, Tevekkeli ve Öksüzlü’yü ziyaret etti. Özel Kalem Müdürü Mehmet Dündar ve Fen İşleri Müdürü Ali Üzüm’ün de eşlik ettiği gezide Başkan Okay, devam eden ve tamamlanan hizmetleri bizzat inceledi.
İlk olarak Söğütlü mahallesini gezen Başkan Okay, burada yapımı tamamlanan parke, asfalt, kanal döşemesi ve mahalle giriş menfezi çalışmalarını kontrol etti. Bölgede bulunan mezarlıkta gerçekleştirilen çalışmaları da inceleyen Başkan Okay, mahalle muhtarından ve halkından detaylı bilgi aldı. Burada vatandaşlarla sohbet eden Başkan Okay, Söğütlü mahallesi için acil olan sorunları çözüme kavuşturduklarını ifade ederek, “Bundan sonraki süreçte mahallemize kalıcı bir eser yapmak için çalışacağız” dedi.

Söğütlü mahallesinden Ekberoğlu mahallesine geçen Başkan Okay, burada da Fen İşleri Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmaları inceledi. Mahallede kilit parke çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Okay, mahalle caminin iç düzenlemesini yaparak vatandaşın daha rahat bir ortamda ibadet etmesini sağlayacaklarını belirtti.

Başkan Okay, hizmeti yerinde inceledi (1)

Ekberoğlu mahallesinin ardından üçüncü durağı olan Sivricehöyük mahallesini gezen Başkan Okay, burada yaptığı incelemenin ardından vatandaşlara belediye hizmetleri hakkında bilgiler verdi. Bölgeye yapılan hizmetlerin devam edeceğini kaydeden Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dulkadiroğlu belediyemize bağlı mahallelerimizi karış karış geziyoruz. Hangi mahallemizin ne eksiği varsa tespit ediyor ve ekiplerimizi yönlendirmek suretiyle o eksiklikleri gideriyoruz. Sivricehöyük mahallemizi çok şükür kilit parke taşlarıyla donattık. Şimdi sırada okulumuzun bahçesine güzel bir park yapmaya geldi. Çocuklarımızın oynayarak güzel vakit geçirebileceği bir alanı Sivricehöyük mahallemize kazandıracağız. Şuan ki yapılan hizmetler mahallelerimiz için en acil olanlarıydı. Bundan sonraki süreçte de alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla kalıcı hizmetlerimiz mahallelerimizle buluşacak.” dedi.

Daha sonra, Kapıçam mahallesinde yapımı devam eden kilit parke taşı döşemesini, yol genişletme çalışmalarını ve yapımı devam eden mahalle camiini de inceleyen Başkan Okay buradaki eksikliklerin tespit edilmesini ve giderilmesini istedi.

Başkan Okay, son olarak da Tevekkeli ve Öksüzlü mahallelerini gezdi. Burada da Fen İşleri ekiplerinin çalışmalarını inceleyen Başkan Okay, vatandaşlarla sohbet ederek onların şikâyetlerini dinledi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co