Okay, “Hayatı paylaşmanın engeli yoktur”

Okay, “Hayatı paylaşmanın engeli yoktur”

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Engelliler Haftası nedeniyle engelli derneklerini ziyaret etti. Başkan Okay, hayatı paylaşmaya engel olmadığını hatırlatarak her konuda engellilerin yanında olduğunu hatırlattı.
Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Engelliler Haftası dolayısıyla Gaziler İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu, Kahramanmaraş Bedensel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette engellilerle sohbet eden Başkan Okay, engellilere yönelik yaptıkları projeleri anlattı.
Engelli vatandaşlara kolay hizmet ulaştırmak amacıyla Dulkadiroğlu Belediyesi bünyesinde ‘Engelliler Masası’ oluşturduklarını ifade eden Başkan Okay, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını engelliler masası yoluyla çözüme kavuşturuyoruz. Bu masanın en önemli özelliği ise burada istihdam ettiğimiz personelimizin de bir engelli olmasıdır. Bu sebeple engelli kardeşlerimiz sorunlarını daha iyi anlatabilmekte ve bizlerde onları daha iyi anlamaktayız” dedi.

HAYATI PAYLAŞMANIN ENGELİ YOKTUR (3)
İlçe merkezinde engellilere yönelik çok özel projeler yaptıklarını kaydeden Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Engelli vatandaşlarımızın yaşamına kolaylık sağlayacak hizmetler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bunlardan en önemlileri engelli şarj istasyonları ve asansör sistemidir. Engelli vatandaşlarımızın yaya trafiğinde rahat bir şekilde ilerlemeleri için de ayrıca düzenlemeler yapmaktayız. Yine ilçemize kazandırdığımız tüm yeşil alanların engelliler tarafından aktif kullanımı için gerekli düzenlemeleri yaptık. Bu gibi çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”
Başkan Okay, son olarak tüm engellilerin engelliler haftasını kutlayarak mesajını şu şekilde tamamladı: “Her birey potansiyel bir engellidir. Bu düşünceyi aklımızdan çıkarmamalıyız ve engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmalıyız. Hayatı paylaşmanın engeli yoktur” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co