Okay, “Dünya’nın onuncu büyük gücü olacağız”

Okay, “Dünya’nın onuncu büyük gücü olacağız”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında 10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine vurgu yaparak bu yılki Cumhuriyet Bayramı’nın daha anlamlı ve daha coşkulu kutlanacağını belirten Başkan Okay; “Mazisi zaferlerle dolu ecdadımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı milli mücadele, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve zaferle sonuçlanmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde bu zafer halkın iradesine dayanan ve vatandaşların yönetime katılmasına imkân veren Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmıştır.

Atatürk’ün, “Milletimizin karakterine ve adaletine en uygun idare” olarak tanımladığı Cumhuriyet’in ilanından sonra ülkemiz her alanda hızla ilerlemiş muasır medeniyetler seviyesine ulaşma konusunda ciddi mesafe almıştır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı halk iradesinin yönetime dâhil olduğu önemli bir gündür. Türk halkı Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 91. Yılında 10 Ağustosta, tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanını kendisi seçerek millet iradesini göstermiş ve Türkiye tarihinde milat olmuştur.

Bugün de yaptığımız birçok çalışma ile ülkemizin demokrasisini daha ileri seviyelere ulaştırıyor, tüm vatandaşlarımız adil bir şekilde hizmet aldığı ve refah içerisinde yaşadığı bir ülkeyi hep birlikte inşa ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında Dünyanın en güçlü 10 devletinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co