Okay : “Annelerimizin Anneler gününü kutluyorum”

 Okay : “Annelerimizin Anneler gününü kutluyorum”

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçesinin düzenlemiş olduğu Anneler günü Peynirdere ve Büğlek Mahallesinde Şehit annelerinin elleri öpülerek kutlandı.

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İlçe Kadın Kolları, İlçe Gençlik kolları, Belediye Meclis üyeleri, ilçe yönetimi Pazar günü Ak Parti ilçe binasında toplanarak Anneler Günü için Peynirdere mahallesine (Köyüne) geldi.

Mayıs’ın 2. haftası kutlanan Anneler Günü bu sene 11 Mayıs Pazar günü tüm Dünyada ve Türkiye de Kahramanmaraş’ta kutlandı…

Peynirdere de yüzlerce insanı karşısında gören şehit annesi Elife Akbayır göz yaşlarını tutamayarak 12 yıl önceki acısını yeniden yaşadı… Ak Partili kadınlardan, Anneler günü hediyesi aldı.

peynir (7)

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay: Anneler Günü her yıl çok sevdiğimiz annelerimizi özel şeyler yaşattığımız ve sevgimizi bir kez daha gösterdiğimiz gündür.

Bu yıl ise bize seçimlerde yüzde 92,3 oy veren Peynirdere mahallemizde ki Şehit annelerinin elini öperek onlara bu anneler günün birlikte yaşamayı arzu ettik.

Anneler Günü 11 Mayıs Pazar günü kutlanacak. Bizde istedik ki bu Pazar günümüzü annelerimize verelim, Peynirdere ve Büğlek mahallesindeki şehit analarımızla bu günümüzü kutlayalım” dedi.

Ömer Oruç Bilal Debgici: yaptığı açıklamada, Bugün Pazar biz istedik ki bu anneler gününü kendi annemizle değil, Şehit anneleri ile geçirelim, bu sebeple Peynirdere Mahallesindeki Elife Akbayır annemizi ziyaret ederek başlıyoruz, onun acısı bizim acımız, 12 yıl önce oğlunu bu vatan için şehit vermiş biz de onun yeni oğulları olarak elini öperek anneler gününü kutluyoruz” dedi.

Annelere verilen en anlamlı hediyenin onları hatırlamak  olduğuna dikkati çeken Debgici , “Karşılık beklemeden bizi geleceğe hazırlayan annelerimize duygularımızı yansıtabileceğimiz en güzel hediye, onları ziyaret etmemiz , hatırlamamızdır..Ziyaret ettiğimiz annelerimizin yüzünde gördüğünüz tebessüm, sevginin gücünü anlatıyor. Bundan dolayı annelerimize, tüm annelere anneler gününün kutlu olmasını dilyorum.. dedi.

Peynirdere de Elife Akbayır ile başlayan ziyaret, Döndü Kara ve Kiraz Kötük ile devam ederek, köy meydanında yapılan toplantı ile sona erdi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay burada yaptığı konuşmada: “ Artık sahaya indik, tüm yeni mahallelerimizin ne eksiği var şu anda arkadaşlarımız onları tesbit ediyor bugünden sonra saha da hizmet vermeye başlayacağız, seçim sürecinde söz vermiştim, tüm malalleleri ekibimle gezerek eksiklerini yerinde görüp gerekeni yapacağım..

Bizim için bu yaz dönemi çok önemli verimli bir yaz olması için gece gündüz çalışıyoruz,” dedi..

Buğlek mahallesinde yapılan ziyarette Anneler günü gezisi son buldu.

peynir (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co