Okay; “12 Şubat, bölünmez bütünlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolüdür”

Okay; “12 Şubat, bölünmez bütünlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolüdür”

Okay; “12 Şubat, bölünmez bütünlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolüdür”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 12 Şubat Kurtuluş Bayramı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün kurtuluş bayramı olarak kutladığımız 12 Şubat, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ve bağımsızlığının bir sembolüdür” dedi.

okaygazete
Tarihi zaferlerle dolu Türk milletinin kurtuluş savaşında ortaya koyduğu mücadelenin fitilinin ateşlendiği yerin Kahramanmaraş olduğunu hatırlatan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, buradan yakılan bu ateşle Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını hatırlattı. Kahramanmaraş’ın zafer bayramı olan 12 Şubat günün kurtuluş savaşı ruhunu oluşturan özel bir yere sahip olduğunu aktaran Başkan Okay, ülkenin bölünmez bütünlüğünün bir sembolünün de 12 Şubat olduğunu belirtti.
İnancıyla ve özgürlüğüne olan düşkünlüğüyle düşmanı vatanından söküp atan anlayışın bu milletin kanında olduğunu söyleyen Başkan Okay, bu inancın kıyamete kadar süreceğinin altını çizdi.
Başkan Okay, 12 Şubat Kurtuluş Bayramı Mesajı’nı şu sözlerle sürdürdü: “İstikbalini ve istiklalini her şeyin üzerinde gören kahraman milletimiz, kurtuluş savaşında destanların en güzelini yazmıştır. Aziz şehrimizden ateşlenen kurtuluş savaşının ateşi, tüm yurdu sarmış ve bağımsızlık meşalesi tutuşturulmuştur. Kahraman şehrimizin 12 Şubat Kurtuluş Bayramı bu nedenle çok önemlidir. Bir şehrin kurtuluşundan ziyade, bir milletin kurtuluş meşalesinin yakıldığı gündür. Bu destansı mücadelesiyle kendi kendini kurtaran şehir unvanını alan Maraş’ımıza Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarafından kırmızı şeritli istiklal madalyası ve Kahramanlık unvanı verilmiştir. Bu kurtuluş mücadelesinin yıl dönümü olan 12 Şubat’ta şehrimizde bayram günü olarak kutlanmaktadır. Vatanın bağımsızlığı için mücadele eden atalarımız, bizlere mirasların en güzelini bu şekilde bırakmışlardır. Bizler de onların bu mirasına sahip çıkacağız  ve bu değerleri gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracağız. 12 Şubat ruhu milletimizin gönlünde her zaman tazeliğini koruyacaktır. Ben bölünmez bütünlüğümüzü korumak, inancına ve imanına uzanan elleri kırmak için mücadele etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 12 Şubat Kurtuluş Bayramımızın mübarek olmasını yüze Allah’tan niyaz ediyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co