Öğretmen Okulu Mezunları

Öğretmen Okulu Mezunları

Ömrün geçtiğini arkasına bakınca anlıyor insan. Giden zamanı geri getirmek imkansız. Zaten  , zaman gitmiyor  gibi geliyor bana. İnsan gidiyor.Yıllar geçmiş. Kahramanmaraş Öğretmen okulundan 40 yıl önce mezun olmuşuz.” Sanki dün gibi” deriz ya.. Ama bir de geçmişe dalıp giderseniz nasıl bir ömrün  yok olduğunu görüyorsunuz.

18-19 mayıs 2014 tarihlerinde Mersinde aynı devre Kahramanmaraş öğretmen okulu mezunu arkadaş bir araya geldik. Bu toplantıyı  senede bir yapıyorduk.Ama bu sefer biraz daha  duygulu anlar yaşadım doğrusu. Hep gülümsüyorduk ama. Bana dokunan geçmiş yıllara göre sayımız azalması idi. Birbirimize baktıkça  40 yıl öncesine gidiyorduk.  Yüzlerimizde  40 yılın izleri görülüyordu. İçimde burukluk oldu. Zaman zaman arkadaşlara takıldım.” Hep ihtiyarlamşısınız” diyordum . Ama ne varki o ifade beni anlatıyordu . Ben kendimi görüyordum  o  kelimelerin arkasında…

18 Mayıs günü Faruk Tuzcunun evinde bir araya geldik.Sağ olsun sevgili kardeşimiz Müyesser Hanım Türkistan pilavı ikram etti . Nihat Belkıran ,Ahmet Pancar,Gürbüz Uygunalp, Ayşe Boz Alptekin, Leyla Bozkurt,Zeynep Gözay, Asuman Biçer, Birnur Özkan Gökçe, ,Fatma Tekin,Nermin Ömür Yanıt .Burada geçmiş güzel günlerimizi  yad ettik. Hocalarımızı hatırladık.  Daha sonra aynı günün akşamı sevgili kardeşimiz İbrahim ve  Hülya Bulut Küre ‘nin kızının düğününe katıldık.  Orada aramıza  Atike kardeşimiz ve Saniye Yaşar ve  eşi Yusuf Bey    katıldı.

Düğün sonrası dağıldık. Faruk Tuzcunun evinde misafir kaldık.  Sabahleyin Mersin sahilde mükemmel bir kahvaltı yaptık aynı ekiple. Baktık ki ömür yine bizden iki gün daha çaldı. Arkaya bakmadan memleketlerimize döndük. Aynı günlerde Kayseride bir kısım Kahramanmaraş öğretmen okulu ve eğitim enstitüsü  mezunları bir araya gelmiş. İçlerinde bizim dönem arkadaşlarımızdan Ayşe Nilgün Öztoksoy da var. Eğitimden  Ömer Sinan Tamer ile birlikte toplantı sonrası  Kahramanmaraşa geldiler.  Onlarla yine geçmişi yad ettik. İki gün beraber olduk. Yalçın Özalp,Ahmet İspiroğlu, Alırza  Bağrıaçık Hocalarımızla beraber olduk. Okul hatıraları anlattı hocalarımız.

Öğretmen Okulları başarılı öğretmenler yetiştirdi. Bu başarı elbette  o zamanın öğretmenlerine  bağlı olarak ortaya çıktı.

İşin içinde çalışmak vardı. İnanmak vardı. Sabır vardı.Sevgi vardı.Güven vardı. Bunun neticesinde  ortaya güzel sonuçlar çıktı.

Allah emeği zayi etmiyor. Çalışmalarımızın karşılığını  verdi Cenabı Allah. Bu dünyada da ,ahirette de  karşılığını vereceğine inanıyoruz.  Bu  çalışmanın karşılığında güzel huylu,güzel  sıfatlara sahip insanlar çıktı.

Bu birlikteliğimizde arkaya dönüp baktığımızda bir ömür geçtiğini gördük ama,neticede başarılarla dolu güzel günlerde yaşadık. Geçmişi bugüne taşıdık . Geçmişi bugünde yaşadık.

Allah hepsine uzun ömürler versin.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co