Öğrenme Şenliği’ne Ekinözü Türküleri damga vurdu

Öğrenme Şenliği’ne Ekinözü Türküleri damga vurdu

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından kentin sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerinin tanıtılması amacıyla düzenlenen “Öğrenme Şenliği” Kahramanmaraş’ta bugün başladı.

Öğrenciler Ekinözü İlçesini Sanat Eserlerinden olan Şair Abdurahim Karakoç’un Şiirleri ile İlçenin Türkülerini seslendirdiler.

Kahramanmaraş’ta Bugün Başlayan ve Üç Gün Sürecek Olan Öğrenme Şenliğine Gelen Ekinözü İlçesinden Gelen ve programda birbirinden güzel türküler seslendiren öğrenciler Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ziyareti sırasında öğrencilerin Seslendiği Şiirleri ve Türküleri dinledi Vali Güvençer özelikle öğrencilere Yoğun ilgi gösterdi. Özelikle Ekinözü Yunus Emre Orta Okulu Öğrencilerinden İbrahim Bozdoğan’ın Abdurahim Karakoç’un “Sarı Saçlarını deli Gönlüme Bağlamışım Çözülmüyor Mihriban” Şiirini öğrencinin çok güzel seslendiğini ifade ederek tekrar dinledi.

Öğrencilerle tek tek konuşan Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer öğrenciler ve öğretmenleri ile Birlikte fotoğraf çektirdi. Ekinözü İlçesine geldiği zaman Aynı gurup tekrar dinleyeceğini de ifade ederek öğrencilerin çok yetenekli olduğunu, üstelik türkü okumayı da çok seviyorlar, dedi.

Gurubu Hakkında Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e bilgi veren Ekinözü Yunus Emre Ortaokulu Müzik Öğretmeni Semih Natır öğrencilerimiz önceki yıllara oranla bu yıl biraz daha seviyelerini yükselttiler. Gelecekte içlerinden çok iyi sesler çıkacağına inanıyorum ama bu sırada onları derslerini aksatmamaları için okulda öğretmenlerimiz ile elimizden gelen gayreti gösteriyoruz diyen Natır Ekinözü İlçesinde çok güzel sesler olduğunu ifade ederek özelikle İbrahim Bozdoğan isimli Öğrencim Hem Yöresel hem de Karadeniz Türkülerini Söylüyor. Karadenizler gibi söylediğini ve öğrencim daha önceleri yapılan yarışmalarda derecelere girip gerek sesi gerekse sahne duruşuyla  büyük alkış aldı, dedi. Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise derslerini aksatmasınlar müziği de sakın bırakmasınlar” dedi.

Ekinözü Yunus Emre Orta Okulu ve Ekinözü Yatılı Bölge Orta Okulu Müzik Öğretmenleri Eşliğinde öğrencileri Davetlilere muhteşem bir konser veriyor.

valiek (4)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co