Öğrenci Yurtlarına Yangın Eğitimi

Öğrenci Yurtlarına Yangın Eğitimi

Öğrenci Yurtlarına Yangın Eğitimi

KAHRAMANMARAŞ/ Adana Aladağ ilçesinde meydana gelen yurt yangını ve 12 kişinin ölmesi üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelindeki öğrenci yurtlarında yangın eğitimi vermeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Adana’da meydana gelen ve tüm ülkeyi yasa boğan yangından sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi adeta seferberlik ilan etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, il genelindeki öğrenci yurtları ile Yatılı Hafızlık Kurslarını yangın tedbirleri yönünden denetliyor ve farkındalık eğitimleri veriyor.

Şehrin tamamını tarayarak, binaların yangın tedbirleri yönünden eksikliklerini belirleyen ve bunları bir tutanak halinde yetkililere bildiren İtfaiye Dairesi Başkanlığı, aynı zamanda yurtlarda kalan öğrencilere ve personele eğitim vererek, yangın ve deprem tahliye tatbikatları gerçekleştiriyor.

Gelen denetim ve eğitim taleplerinde ciddi bir artış olduğunu belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder, söz konusu yoğunluğa cevap verebilmek için eğitim ve denetimleri akşam saatlerinde de devam ettiklerini açıkladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co