Oğlum sen Ankutsun-3

Oğlum sen Ankutsun-3

Neticede; birlik bütünlük ve tarihî süreklilik sağlanarak, bir yükselme zemini teşkil edilmesine, gizli aşikâr türlü metotlarla mâni olunur.

Benim çocuğum: Tıp da okuyor, fen lisesi ve dershanede Matematik dediler durdular ve yüzde yüz doğru yaptı : bugün tıp da matematiğin M’si yok, niye çocuklarımızı Mankurtlaştırıyorsunuz.. ?

Yorum yapamaz hale geldik: Sanal alem ne derse onu kabul ediyoruz..

Örnek: Ayakkabı kutusuna konan para : hikayesine inananlar gibi..

Ne acıdır ki, bunca mankurtlaştırma oyununun, faaliyetinin baş gösterdiği Türkiye de; muhtemel tepki, müdafaa ve fikrî direniş hareketleri, mesela “İçe Dönük Milliyetçilik Yapılmaz” tarzında düşünce saplamasıyla; eli kolu bağlı, salt seyirci yığınların (tıpkı pelteleşmiş bir dindarlık anlayışında olduğu gibi) artışının sağlanmasıyla önlenmeye çalışılır. Dik durmaya değil, güçlü rüzgârlara maskeli destek verilir.

Allah akıl vermiş, fikir vermiş: bunu öne çıkarmamız gerekir..

Mankurtluk külahıyla perdelenmiş robotlar; şaşı tarih, çarpık bir kültür, yoz edebiyat ve hayat anlayışıyla, beynelmilel bir sürü olma peşindedir.

Beyinlerimizi Markurtluktan kurtarmamız gerekiyor..

Külah perde gibi gözünüzü örter, kulaklarınızı kapatır, gönlünüze iner. Alışmışsınızdır, zamanla siz yenilerini imal etmeye, kafanıza geçirmeye başlarsınız. İlerlediğiniz geliştiğiniz zannıyla, aynı külahı biteviye bir diğeriyle değiştirir; külah kapmada yarışırsınız.

Mankurtluk, kâinatın en şerefli varlığı olan insanın önüne çekilmiş devasa bir settir. Müslüman Türk’ü izsiz, sözsüz ve güçsüz bırakmak, kendi çizdikleri sınırlara ve kalıplara hapsetme, silme emelidir.

Sevgili okurlarım: Vurdum duymaz, sanal alemde yaşayan bir toplum, televizyon veya internet üzerinden yönetilen bir toplum..

Büyüme ve eğitim davası, istikbale yürümek, bekâmız; bu zinciri/engeli/ kaldırıp yıkmakla, mümin farkındalığı, ayıklığıyla mümkün olacaktır.

Türk zekasını artık ortaya koymalıyız: Milli olmalıyız, Askerimizle, Polisimizle, memurumuzla, Sanayimizle milli olmalıyız..!

Kuzuluk da Süt içerken galiba insan akıllanıyor !.. bizde bir etkisi oldu.. iki kitap okudum, ortaya bu yazı çıktı.. Eser, baştan aşağı, mankurt efsanesiyle örülürken, önemli bir noktaya da dikkat çekiyor. Aytmatov’un romanında adı geçen, mankurtlaştırılan Colaman’ın annesi Nayman Ana şahsında; yazar fedakâr, cefakâr Türk kadınlarına da sesleniyor. Uyarıcılık görevi, vazifesi, yüksek hedefler sadece erkeklere münhasır kalamaz.

Kuş sesleri: Temiz hava, yeşil ve İhlas Kuzuluk Kaplıcaevlerin de okumak güzel yazmak güzel, bizde okuduğumuzdan bir özeti sizlerle paylaştım..

Mankurtluk Külahı (isminin aksine),beyninizi ve kalbinizi açan, dinamik bir kitap. Söylemleriyle örtüşen bir aydının hayatî mesajları, iç’li tezli yüklü özlü cümleleri.

Sayın Çetin’in zengin Mankurt açılımı, en başta söylemini dinlemek gerekir..

Mankurtluk: Futbolcuların tümünün adını yaşını biliyor ? da eğer Peygamberimizi bilemiyorsa işte site iyi bir :Mankurt

Tüm dizilerdeki : oyuncuların adını biliyor da : 4 Büyük Melek, islamın,İmanın şartlarını bilemiyorsa : işte size bir Mankurt

Cep telefonundaki tüm oyunları biliyor: Dedelerinin, Nenelerinin adını bilemiyorsa hısımlarını tanımıyorsa : işte size bir Mankurt

Bilgisayar oyunlarını biliyor: Kendi Türk tarihimizi bilemiyorsa işte size bir Mankurt..

Film, dizi, oyunlar, sinama, spor, Seks, bilgisayar, cep telefonu , internet, oyunlar, elektronik dünya, sanal alemi iyi kullanmadığımız için bizi toplum olarak top yekün bugün Mankurtlaştırma Külahını başımıza giydirdiler..

Kitap okuyun- Gazete okuyun, beyninizi yenileyin !

Kimse düşünemiyor..

Gazete okumuyoruz

Kitap okumuyor

Dergi okumuyor,

Tam bir Mankurt olduk.. çünkü okumuyoruz, sanal alemde yaşıyoruz …

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

“Oğlum sen Ankutsun-3” için bir cevap

  1. Erdal Saatcioğlu dedi ki:

    Çok okuyan mı? çok gezen mi ? diye bir soru ve komposizyon konusu var.Senin bu makalendenden ikisinde doğru olduğu bir de kuzulukta süt içmenin olduğunu öğreniyorum. Bende hemen kuzuluk köy sütlerinden alarak 5 gündür süt içiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co