Odunkıran; “Evetcilerde hayırcılarda bizim kardeşimiz”

Odunkıran; “Evetcilerde hayırcılarda bizim kardeşimiz”

 

Odunkıran; “Evetcilerde Hayırcılarda bizim kardeşimiz”

Büyük Birlik Partisi yeni Kahramanmaraş İl Başkanı Bilal Odunkıran, Tarhanacı Cafe’de basın mensupları ile bir araya gelerek; “Evetcilerin hayırcıları vatan haini olarak gördüğü hayırcıların evetcileri vatan haini gördüğü bir ortamdayız. Ben yen il başkanı olarak evetcilerde hayırcılarda bizim kardeşimizdir” dedi.

Parti içinde kutuplaşmanın olmaması için her görüşe saygı duyduğunu belirten Odunkıran; “Kutuplaşmanın yanında yer almayacağım. Teşkilat içinde ki arkadaşlarımızın kararları ne olursa olsun saygıyla karşılıyorum. Evetci veya hayırcı bunlar bizim kardeşimizdir. Biz her görüşe saygı duyuyoruz. Şehit Muhsin Başkanın bir sözü var: “Sel gider kum kalır. Bu seçimde gidecek ama siz akraba olarak komşu olarak kalacaksınız.” Onun için kimse kimseyi kırmasın” dedi.

bbp (9)

BBP eski Kahramanmaraş İl Başkanı Hasan Kızıldağ’ın evraklarını teslim etmediği için başkanlıktan alındığını ifade eden Odunkıran; “Büyük Birlik Partisi kurumsal bir partidir. Yani yasalarla kurulmuş ve yasalarla denetlenen bir siyasi partidir. Bu siyasi partilerin yasal olarak il ve ilçe teşkilatlarının dernekler masası tarafından evrakları alınarak Yargıtay’a gönderir hangi ilin teşkilatlanmasını tamamladığı ya da tamamlamadığına Yargıtay’da ki durumu belirler. Yargıtay partilerin tüzüklerine bakarak siyasi partiler kanununa aykırılık var mıdır yok mudur durumuna bakarak teşkilatları evrak üzerinde denetler. Yani son günlerde münfesih duruma düşen Hasan Kızıldağ arkadaşımız evraklarını vermediği için münfesih durumuna düşmüştür. Şöyle ki 29 Ocak 2017 tarihinde kendisinin de katıldığı tüzük kurultayında değişen maddelerin içinde yer alan 34.cü maddede yer alan duruma göre münfesih duruma düşme sebebidir” dedi.

Toplantıya BBP Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı Haşim Yanar,  BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, BBP yeni il başkanı Bilal Odunkıran ve teşkilat üyeleri katıldı.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co