“Obeziteye ne kadar yakınsınız”

“Obeziteye ne kadar yakınsınız”

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencilerinin kurduğu Yaşam Rehberim Kulübü tarafından Dünya Obezite Günü nedeniyle SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde “Obeziteye Ne Kadar Yakınsızınız” konulu etkinlik düzenlendi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güner Dağlı, ziyaretçilere seslenerek, “Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerimiz vücut kütle indeksine göre obeziteye ne kadar yakın olduğunuz hakkında bilgilendirmeler yapacaklar. Hepinize ilginiz için çok teşekkür ederiz” dedi.

DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ - SAADET ÖZEN

Yaşam Rehberim Kulübü Akademik Danışmanı Saadet Özen, “‘Obeziteye Ne Kadar Yakınsınız? konulu etkinliğimizin sloganı Beden Kütle İndeksinizi (BKİ) Biliyor musunuz, amacı ise sizlere obeziteyi, neden ve sonuçlarıyla anlatmak, sağlıklı beslenme konusunda bilgiler vermek, fiziksel aktiviteleriniz varsa daha farklı neler yapabilirsiniz konularında yardımcı olmak” diye konuştu.

SANKO Üniversitesi Yaşam Rehberim Kulübü Kurucu Başkanı Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencisi Tuğçe Taşçı da “Üniversitemizin ilk bilimsel kulübü olarak bu ilk etkinliğimizde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederiz” sözleriyle başladığı konuşmasında kulüp hakkında bilgiler verdi.

DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ - TUĞÇE TAŞÇI

Etkinliği düzenlemelerine destekleri için çok üniversite yönetimine teşekkür eden Taşçı, “Üniversitemizin desteğiyle obezite konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor ve tüm ziyaretçilerimizi standımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Yaşam Rehberim Kulübü öğrencileri, konuşmaların ardından ziyaretçilere bilgilendirme yaptı.

DÜNYA OBEZİTE GÜNÜ

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co