Nimet Anne herkesi ağlattı

Nimet Anne herkesi ağlattı

KAHRAMANMARAŞ- NFK merkezinde Jandarma teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kahramanmaraş’ta tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Nimet Özler şahit annesi olarak herkesi ağlattı.

Kahramanmaraş Jandarma İl komutanlığı tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan, Siirt’in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Pilot Kurmay Binbaşı Tebernuş Özler’in annesi Nimet Özler, şehit annesi olarak yaptığı konuşması ile herkesi ağlattı.

Özler, şehitlerin bir gün anılan ve sonra unutulan kişiler olmadığını söyledi ve ben oğlumun yokluğunu halen alışamadım gelecek diye bekliyorum” dedi.

nimet (2)

İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Doğan ise jandarma teşkilatının gelişim serüvenini anlattı.

Her geçen gün gelişen ve modernleşen ordunun ülke için önemini dile getiren Doğan, “Bu kutsal ocak milletine layık olmayı esas vazife olarak bilmektedir ve yine bilmektedir ki ettiği yemine sadık kalarak gerektiğinde vazife, vatan ve cumhuriyet uğrunda şehit olduğunda başına bir bayrak dikilecek, mezarına güllerden bir Taç yapılacak, uğrunda canını verdiği asil milleti kendisini asla unutmayacaktır” dedi.

Doğan, Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenler ile Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü poligonunda meydana gelen kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

nimet

Jandarma teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenler ile yıl içerisinde çalışmalarında başarı gösterenlere plaket verildi.

Törene, Vali Vekili Bayram Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Mehmet Karaaslan, Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal,  İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, şehit yakınları, askeri personel ve vatandaşlar katıldı…

Sunum herkesi etkiledi..

Türkçemizi çok iyi kullanan ve güzel sesi ile iki edebiyat öğretmeni tarafından sunulan , sinevizyon gösterisi, jandarmayı tanıtım filimini izleyen Kahramanmaraşlılar ,” Bizde jandarma olamaz mıyız ? yeniden askere gidesim geldi,” diyerek programın kendilerinin büyülediğini söyledi.

nimet (4)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co