Nihat Hatipoğlu, Türkoğlu’nda sevenleriyle buluştu

Nihat Hatipoğlu, Türkoğlu’nda sevenleriyle buluştu

Daha önce bir çok ünlü sanatçıyı ilçedeki vatandaşlarla buluşturan Türkoğlu Belediyesi, bu defa ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu Türkoğlu’lu vatandaşlarla buluşturdu.

Türkoğlu Misak ı Milli konferans salonunda düzenlenen programda Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı “El-Metin (S.A.V) Muhammed’ isimli programa, Türkoğlu’lu vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kendine has üslubu ve konuşmasıyla 7’den 70’e her yaştan insanın ilgiyle takip ettiği ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu yakından görmek isteyen ve “El-Metin (s.a.v) Muhammed’ isimli sohbetini dinlemek isteyen vatandaşlar, program başlamadan bir saat önce salonu doldurdu. Dışarıda kalan vatandaşlar için Konferans salonunun bahçesine kurularak sistemle naklen yayın yapıldı.

Nihat Hatipoğlu Türkoğlu (4)

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Çok Saygı Değer Nihat Hocam, kıymetli misafirler hepiniz hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Biliyorsunuz, Türkoğlu Belediyemiz, Kahramanmaraş’ımızın son yıllarda parlayan yıldızı, gerek ekonomik, gerek sanayi, gerek alt yapı ve şehircilik hizmetlerinin yanında, şehircilik ruhsuz olmaz dedik ve şehrimize ruh katmak için marka bir isim, yüce dinimizi en güzel şekilde, basında, medyada anlatan değerli hocam Profesör Doktor Nihat Hatipoğlu’nu Türkoğlu’na davet ettik. Bizleri kırmadı, geldiler kendilerine sizlerin adına teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Türkoğlu’nda olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Prof. Dr Nihat Hatipoğlu, konuşmasına Türkoğlu’nun güzel ilçemizin saygı değer misafirleri, saygı değer milletvekilimiz, saygı değer belediye başkanımız, başkan yarımcıları ve ilçemizin değerli sakinleri öncelikle sizleri selamların en şereflisi ve en güzeli olan yüce Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Allah’ın selamı, rahmeti, mağfireti, hidayeti hepinizin üzerine olsun. Hepiniz hoş geldiniz, onurlar verdiniz. Sevgiliyi anlatmak için yollara düştük. Yani Hazreti Peygamber muhabbeti, sevgili dostlar bir avcı gibi, peygamber muhabbetine koşan bir ceylan gibi bizde arkasından koşan bir avcı gibi sürekli onu aradık. Sürekli ona vurgun bir hayat yaşadık. Muhabbetin ve aşkın merkezi. Bu insanları buraya getiren şey, yeryüzünün en şevkli insanı, dünyamızın ve ahretimizin ebedi önderi olan sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) sevgisidir. diye konuştu.

Nihat Hatipoğlu Türkoğlu (9)

Program, Hatipoğlu’nun, vatandaşlarla birlikte el açıp dua etmesinin ardından son buldu. Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş’un Hatipoğlu’na, yöresel hediye taktim etti.

Programa Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ta, eşlik ederken çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co