Nice 45 yıllara

Nice 45 yıllara

NİCE 45 YILLARA!

22 Nisan 2014 Günü Türkiye Gazetesinin kuruluşunun seneyi devriyesi münasebetiyle yemeğe davetli idik, bizde davete icabet edip Yenibosna da ki İhlâs Holding merkez binasındaki yemeğe katıldım.

Organize her zaman ki gibi muazzam, kalabalık bir davetli vardı. Uzun zamandır göremediğimiz dostlarımızla hem dem olma fırsatı buldum.

Türkiye Gazetesi Merhum Enver Ören Ağabey’in Liderliğin de ve birkaç gönül insanının gayretleri ile 22 Nisan 1970 de“Hakikat” ismiyle yayın hayatına başladı. 30 Nisan 1972 günü bugün ki ismi ”Türkiye”  olarak devam etti.

Enver Ören Ağabey’ in koyduğu temel prensiplerden hiç taviz verilmeden yarım asra yaklaşan bir yayın hayatı olmuştur.

Merhum Enver Ören’ in mahdumu ( Oğlu ) Mücahit Ören yemek sonrası yaptığı konuşmasında; “Baba sı Enver Ören’ in yokluğunu her zaman hissetmekte olduğunu belirten Ören ancak prensiplerinden, ideallerinden taviz vermeden bu hizmetleri yürütme gayreti için de olacağız. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Mücahit Ören ayrıca TGRT haber televizyonunun uzun bir çalışma neticesin de Logo sunun değiştirildiğini yeni Vizyon’ u ile yayın hayatına devam edeceğini de bildirdi.”

Maşallah Mücahit Ören kendini iyi yetiştirmiş Lider bir yönetici olduğunu konuşmasının her bölümün de belli ediyordu.

Türkiye Gazetesi 45. yaşına adım atmasının heyecanıyla yazar kadrosuna yeni katılımların olması ve sayfa yenilikleriyle de kendine has çizgisiyle ve her geçen gün artan tiraj ı ile de emin adımlarla yürüdüğü kuşkusuz.

Türkiye Gazetesi’nin 1.424.350 adet günlük satış rakamı ile hâlen kırılamamış, tiraj rekorunu elinde bulunduruyor. Ayrıca elden dağıtım sistemini Türkiye’ de ilk uygulayan bir gazete olma özelliğini de taşıyor.

Türkiye Gazetesi Merhum Enver Ören’ in Liderliğin de başlayan ve Mücahit Ören’ in Liderliğin de devam eden 45 yıl süren yayın hayatın da her zaman tevazu, gösterişten uzak olma özelliğine sahip rasyonel bakışı ile Türk basınında önemli bir yere sahiptir.

Türkiye Gazete’ sinde uzun yıllar Temsilci görevin de bulunma gururunu her zaman yaşadım ve yaşayacağım. Çok iyi biliyorum ki Türkiye Gazetesi Vatanını, Bayrağını seven kanunlara saygılı Cennet Vatanımız da huzurun temini için elinden gelen gayreti gösterme azminde olan ilkeli prensiplerinden ödün vermeyen büyük bir Gazete’ dir.

Ülke bütünlüğü içinde Muvaffakiyetinin artarak devam etmesi dileğiyle; nice 45 yıllara…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co