Netice Kazanmak mı ?

Netice Kazanmak mı ?

Netice Kazanmak mı ?

İnsan yaşlandıkça : vatan özlemi, doğduğun topraklar galiba ağır basıyor..

Aşık Mahsuni Şerif diyorya: Dumanlı dumanlı oy bizim eller

Oturup ağlasam delidir derler

İşte bizim içinde böyle bir şey galiba Ekinözü ilçemiz..

Büyük Projelerimiz vardı, planlarımız vardı, hepsi bir sonraki seçime kaldı.

Ak Parti Ekinözü ilçesinde seçimi kazandı ama bize göre “Kayıp etti”  çünkü oy oranları ortada, halkın istemediği bir başkan ve yönetimi..!

Niye derseniz: 2009 seçimlerinde Ak Partinin Ekinözü il genel meclis oyu 6700 olup, bu seçimlerde belediye başkanlığını 2 bin 861 oyla aldı ancak Büyükşehir de ise Ak Partinin oyu yine 8 bin’e yakın bir oyu var..

Buradan baktığımız zaman : Ekinözü halkı diyor ki Fatih Mehmet Erkoç ‘a ey vallah başımızın üstünde yerin var.. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan senin yanındayız, dik dur yürü diyor.. ama ilçe belediye başkanına hayır diyor..

Bana göre Ak Partilerin görmesi gereken husus şu ki : Büyükşehir oyu ile ilçelerin belediye başkanlarının aldıkları oylar farklı, bunları göz önüne alarak seçim sonuçlarını bir masaya yatırmak gerekiyor..

Ekinözü ilçesi dışında diğer adaylara baktığımız zaman Ak Partinin adayları Kahramanmaraş’a hizmet edecek adaylar ve görülen şu ki Ekinözü hariç diğerleri Büyükşehir Belediye başkanının hızına çok rahat ayak uyduracak konumdalar..

Sürekli göç veren, bir türlü köy olmaktan kurtulamayan Ekinözü ilçemiz için aslında devletimiz: Yiğit bir kaymakam, yiğit bir belediye başkanı, yiğit bir jandarma komutanı, yiğit bir ilçe emniyet müdürü ve daire müdürleri gönderise onlarda el ele verise Ekinözü ilçemiz köy olmaktan kurtula bilir..

Ekinözüne gidenlere şunu söylüyorum: bugün bir fotoğraf çekin , 5 yıl sonra yine aynı yerden bir fotoğraf daha çekin hiçbir şeyin değişmediğini göreceksiniz..

Ekinözü ilçemize yazık oldu, beş yılı boşa gidecek, bugün neyse 5 yıl sonra da o olacaktır değişen bir şeyin olacağını düşünmüyorum, değişimi göremiyorum..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ana caddeler büyükşehirin olduğu için yeni bir iki yol yapıla bilir ama, bu Ekinözü ilçesinden göç ve köyleşmeyi durduramaz, sezonluk yazın gelirler, son baharda herkes şehire göç ederler… bunu zaman içinde göreceğiz..

Sadece kış dönemi değil : 365 gün çalışan bir Ekinözü içmeleri için projemiz vardı, Yurt dışı ve yurt içinden güzel örnekler almıştık, ama nasip değilmiş..

Kahramanmaraş Ilıca Mahallesi, Ekinözü ilçesi bir proje ile ele alınması gerekir.. Bu tarafta Hanefi Mahçiçek var , Sayın Başkanımız Mahçiçek yapar plan ve proje adamı ama Ekinözü !… Ya Ekinözü ne olacak ?

Kaderi kara Ekinözü ilçemiz : Kahramanmaraş’ın tek köyü olarak hiçbir hizmet almadan yoluna beş yıl daha devam edecek..

Tek umudumuz Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’ta o çalıştırır Ekinözü ilçesi için özel bir proje hazırlatırsa bir diyeceğim yok..

Aksi halde Ekinözü büyük köy olarak yoluna devam edecektir.. Büyük köy Ekinözü göç vermeyede devam edecektir.. Ekinözü ilçesi de sezonluk gidip esnaflık yapanlar her zaman olduğu gibi Eylül de şehre dönüş yapacaktır..

İşin doğrusu bir zihniyet değişimi gerekiyordu olmadı, Ak Partinin en zayıf adayı belediye başkanı adayı olarak gösterildi..

Oysa ufuk ve vizyonlu aday olsaydı : Ekinözü ilçemiz bugünden şaha kalkmaya başlardı.. ama bu şekli ile görülen Ekinözü ilçe değil , köy olmaya devam edecektir..

Sözün özü: Ak Parti Ekinözü ilçesinde seçimi kazandı .. Hayırlı olsun diyoruz ama Ekinözü ilçesi kayıp etti.. Ekinözü köy olarak kalmaya , 5 yıl sonra yine köy olmaya devam edecektir.. çünkü bu bir ekip işidir, ufuk ve vizyon işidir.. Proje işidir..

Yazık oldu Ekinözü ilçemize..

İyi günler..
01 Nisan 2014





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co