NELER OLUYOR DERKEN HOCA RAHATLATTI

NELER OLUYOR DERKEN HOCA RAHATLATTI

AKP’de 29 Nisanda MKYK’nın aldığı karar, böyle bir ortamda “neler oluyor” dedirttirdi.

İlk olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı ile görüşmesi bunun akabinde partinin olağanüstü kongre kararı alması, Davutoğlu’nun bu şekilde aday olamayacağını açıklaması endişeye sebep oldu.

Parti içi çekişmeler mi var gibi söylentiler bir anda yayıldı. AKP’nin de sonu ANAP gibi olur, bölünür siyasetten silinir gibi hayal kuranlarda az değildi.

Başbakan açıklama yapıncaya kadar hayalperestler hayallerini süsleyerek kurdular. Başbakan Ahmet Davutoğlu büyük devlet adamlığına yakışır konuştu. Adeta devlet adamlığı dersi verdi. Dinlerken; “ işte devlet adamlığı budur” dedim. Vatan millet sevdalısı, vefakârlığın, birlik olma ruhunun yürekten kelimelere dökülüşünü ders niteliğinde verdi.

Hoca’nın konuşmaları o kadar kapsamlı idi ki o konuşmadan bir kitap yazılır mı? Yazılır.

İşte hoca kavga, gürültü bekleyenleri bir defa daha üzdü.  Konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı övgüyle başladığında farklı hayal kuranların hayali suya düştü.

Başbakan’ın konuşmasında “Yoldan önce yol arkadaşı benim yola çıktığım arkadaşlarımın benimle olmasını isterim” ifadelerinde kırıcı olmadan inceden bir sitemi de vardı. Davutoğlu Konuşmasının devamında devlet ve dava adamlığını adam gibi gösterdi.” AK Partinin birliği için refik değişmesindense Genel Başkan’ın değişmesinin daha doğru olacağını düşündüm. Her iki kongrede mutabakatla Genel Başkan oldum. Mutabakatın olmadığı yerde Aday olmayı düşünmem “  bu konuşmasında da makam sevdalısı olmadığını göstermiştir. Ekonomideki gidişatı zora sokmak isteyenlere de hoca “ekonomideki verilerle oynayarak spekülasyonlara gidilmemesi uyarısında bulunuyorum” ikazı ile ekonominin verileriyle oynamak isteyenlere de uyarıda bulundu.

Başbakan’ın  “AK Parti hükümeti güçlü bir şekilde önümüzde ki 4 yılı tamamlayacaktır” açıklamaları erken seçim bekleyenleri de üzdü. Hoca öyle muazzam birlik mesajları verdi ki; ülkeyi zayıf düşürmek isteyenleri zayıf düşürdü. Ayrıca Cumhurbaşkanı ile aralarının bozulduğunu bekleyenlere de yine birlik mesajları ile cevap verdi. Kardeşlik hukukunun bozulamayacağını dile getiren Davutoğlu “Cumhurbaşkanı ile son nefesime kadar vefa ilişkilerimi sürdüreceğim hiç kimse benim ağzımdan, Cumhurbaşkanı aleyhine tek bir söz duymadı, duymayacak bunun açık bir şekilde bilinmesini isterim bunun istismar konusu edilmesine de izin vermem. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak hem de benim dava arkadaşım olarak onun onuru benim onurum, onun ailesinin onuru benim ailemin onurudur. Kimse bundan sonra yeni fitne kapıları açmaya niyetlenmesin.” Başbakan tam bir vefa örneği sergilemiştir. “ AK Parti benim çocuğum gibidir” diyen bir Cumhurbaşkanı ne olursa olsun parti ile bağlarını koparmaz. AK Parti Genel Başkanlığı için bazı isimlerin adı geçse de sürpriz bir ismin olması kimseyi şaşırtmasın. Kim olursa olsun uyum içinde memleketin selameti için, samimi adımlar atılması en büyük temennimizdir. Ülkemizin birliğe ihtiyacı var.

Kongreyi istismar ederek ülkeye zarar vermek büyük vebaldir. Bu böyle biline…

Muhabbetlerimle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co