Necip Fazıl’ı anma ve mezuniyet programı düzenlendi

Necip Fazıl’ı anma ve mezuniyet programı düzenlendi

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi’nin Necip Fazıl Kısakürek’i 34.yıldönümde anma ve mezuniyet programı Necip Fazıl Kültür Merkezi Alt salonda gerçekleşti.

Öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımı ile başlayan program bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Daha sonra merhum Necip Fazıl Kısakürek anasına Okul öğrencilerden Erol Dilbirliği Kuran-ı Kerim okudu.

DSCF8062

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi Müdürü Cevdet Alperen açılış konuşmasını yaparak şunları belirtti; “Milletlerin tarihinde bazı kişiler var ki, o kişiler kendilerini milletlerinin istikbaline ve istiklaline vakfederler. Bu kişiler o milletin uzun yaşaması ile doğru orantılıdır. Bayrağın dalgalanması, vatan topraklarının bekası için kendini feda etmeyen nesiller olmasa geleceğimiz karanlık ve milletimiz esaret altında olurdu. Nasıl ki vatan için şehadet şerbetini içenler ülkenin ayakta kalmasına vesile oluyorsa, ilim, irfan ehli ve mütefekkir, şair, yazarlarımızda ülkenin ayakta kalmasında önemli etkendir. İşte bunlardan birisi de Üstad Necip Fazıl Kısakürek’tir” dedi.

Okul Müdürü Cevdet Alperen

Okul Müdürü Cevdet Alperen

“NECİP FAZIL GELECEK NESİLLERE ÖRNEK OLMUŞTUR”

Alperen konuşmasını şöyle sürdürdü; “Necip Fazıl Kısakürek yaşadığı dönemin çarpık düzenini yerden yere vurmuş mütefekkirdir. O, hem kendi dönemine, hem de gelecek nesillere örnek olmuş, yol çizmiş bir mütefekkirdir. Necip Fazıl Üstad vefatından sonra da tesir alanını sürdürmüş bir yazar ve düşünürdür.

DSCF8055

Bugün onun doğumunun ve ölümünün yıl dönümünü aynı zamanda yad ediyoruz. Okulumuz Necip Fazıl Kısakürek’in adını taşımasından dolayı onu vefatının 34. yıl dönümünde yad etmek sorumluluğu taşıdık. İyi ki bir Necip Fazıl’ımız var. İyi ki bizlerde bu adı taşıyan bir okulda öğrenciyiz, öğretmeniz, idareciyiz. Bu vesile ile ona Fatihalar gönderiyoruz” dedi.

DSCF8075

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi’nin bu yıl ikinci mezunlarını verdiklerini söyleyen Okul Müdürü Cevdet Alperen; “Okulumuz 2016-2017 yılında ikinci mezunlarını verdi. Mezunlarımızı hayata gönderiyoruz. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin çok önemli bir diplomaya isimleri yazılacaktır. Mezun olan öğrencilerimi kutluyorum. Okulumuzun mezun öğrencilerine hayatlarının diğer safhalarında aydınlık bir gelecek diliyorum. Hayat sayfaları gönülleri kadar temiz olsun” dedi.

DSCF8078

Konuşmanın ardından Necip Fazıl Kısakürek’in hayatını anlatan sinevizyon gösterisi izlendi. Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Zindandan Mehmete Mektuplar’ adlı şiirini Okul öğrencilerinden Mustafa Can Dursun seslendirirken, Ahmet Yıldız, Mücahit Yıldız ve Mustafa Candemir ‘Anneciğim’ şiirini seslendirdi.

DSCF8082

Okul Aile Birliği üyelerinden Sezer Marangoz’un kızı Hale Nur Marangoz ve okul öğrencilerinden Yasin Demir, ‘Sakarya’ adlı şiiri alkışlarla uğurlandı. Son olarak öğrenciler ‘Utansın’ adlı şiiri okuyarak Türk Bayrağı açtılar, gelen konuklardan alkış aldılar.

DSCF8088

Gençliğe Hitabe okuma yarışması birincisi Eyüphan Çam ve İstiklal Marşı okuma yarışması birincisi Nurgül Zavrak’ın ödüllerini Okul kurucularından Galip Köse takdim etti.

DSCF8113

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi 12.Sınıf öğrencileri diplomalarını alarak mezuniyetin sevincini keplerini havaya atarak yaşadılar. Tören sonrası öğrenciler öğretmenleri ve velileri ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

DSCF8145

 

DSCF8155

 

DSCF8166

 

DSCF8059

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co