NATO-FETÖ VE ILLUMİNATİ

NATO-FETÖ VE ILLUMİNATİ

Michael Sikkofield, okunması şart makalelerinin giriş bölümünde; “İnsanlara Illuminati’nin ne olduğunu anlatmaya çalışmak, blok flütte “do” sesi çıkarmak gibidir. Genelde çoğu beceriksiz,  serçe parmağı ile o en uçtaki “do” deliğini doğru düzgün kapatamaz. İlkokuldayken do yerine “füüühhhöörk” diye itici bi ses çıkartırdık. Aha Illuminati de öyle işte, karşınızdakine doğru yerden dem vuramayıp, biraz da bilgi eksikliğinden dolayı saçmalarsanız anında itici gelirsiniz.

Aslında çok ciddi bir konudur, fakat maalesef ironik bir şekilde çok fazla ayağa düşmüştür. Illuminati, yeni bir bilim kurgu romanıdır, yeni bir boş hevestir…” der.

Aziz Üstel önceki gün bu konuda ilginç bir makale ele aldı. “ İlluminati’nin gizli savaşları ve darbeleri” başlıklı (08.2016) yazısında ;  “NATO’nun kuruluş bildirgesinin altında imzası olan Beşkan Truman İsrail’i devlet olarak tanıyan ilk kişiydi. İsrail’in kurucu Başkanı David ben Gurion yeni bir ülkenin kurulduğunu açıkladıktan tam 11 dakika sonra Truman ABD’nin İsrail’i tanıdığını açıklamıştı. NATO’nun ilk baş komutanı General Omad Bradley, rahmetli İlhami Soysal’in Masonlarla ilgili kitabında belirttiğince masondu, tıpkı Truman, Eisenhower ve bir çok general gibi.  Yıllar geçti ve SSCB/Varşova Paktı tarihe karıştı. NATO bu kez yepyeni bir tehlikeyle karşı karşıya kaldı: Terör!

TERÖR VE NATO

Üstel yazısını şöyle sürdürüyor; “Terör karşısında NATO’nun görevleri açıkça belirtilmemiştir. Kimi üyeler terörle açıkça ve silahla mücadele edilmesini savunurken Avrupalı üyelerin bir çoğu terörle mücadelenin başarılı olması için önce terörü doğuran koşulların ortadan kaldırılması gerektiğini savunur. Ancak bu ayrılık 11 Eylül 2001 tarihinde, ikiz kulelere yönelik saldırı( ki bu saldırıyı derin ABD güçlerinin veya bizim tabirimizle üst aklın organize ettiği iddia edilir) sonrasında ortadan kalkar ve ABD’nin istediği bazı önlemler 4 Ekim 2001’de NATO’nun terörle mücadele öncelikleri arasına yazılır. Bu önlemler şunlardır:

İstihbarat paylaşımı, toplu üst geçiş hakları, liman ve hava limanlarına sınırsız erişim kolaylığı, koalisyon çalışmalarına katkı veren ülkelere yönelik tehditleri ortadan kaldırma, NATO deniz kuvvetlerinin doğu Akdeniz’de konuşlandırılması.

FETÖ ULUSLAR ARASI BİR PROJE

ABD Afganistan’ı işgal ederken NATO’yla iş birliğinden kaçınmıştı. Bu davranış NATO üyeleri arasında rahatsızlıklara yol açtı. Hele de George W Bush’un 11 Eylül’e damgasını vuran haçlı savaşları söylemi başta Türkiye,  birçok Müslüman vatandaşı olan ülkeleri hem öfkelendirdi hem de bu teröre yönelik savaşın gerçek amacını sorgulamasına neden oldu. Acaba hedef terör müydü yoksa her zaman olduğunca Orta Doğu petrolleri mi? Irak saldırısıyla hedefin petrol olduğu bir kez daha anlaşıldı.

Yazısının bu bölümünün üst kısmında İtalya’daki kurulan istihbarat örgütünü anlatan Üstel  son kısmında şunu yazıyor:  Buna göre ABD/NATO dünyanın bir çok ülkesinden bu geride kalanlar ordusunu kuracak ve müttefik ülkelerde gerektiğinde darbe yapacak; işgal sırasındaysa düşmana karşı saldırılar düzenleyecekti.  Wisner’in bu tasarımı başarıyla uyguloandı ve GLADYO böyle doğdu. Sonra evrildi kontrgerilla oldu.

SIRTINI BOŞA MI VATİKANA DAYADI

Geride Kalanlar Ordusu’nun Türkiye’de büyütüp beslediği başlıca örgüt Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) dür.

Wisner’in “ABD ve Batı çıkarlarına karşı bir tavır değişikliği sezildiği anda hemen harekete geçerek iktidara el koyabilecek bir yapılanma” tanımlamasına tıpatıp uymaktadır. Türkiye ne zaman, örneğin, Rusya’yla ticari ve ekonomik bir iş birliğine soyunsa kontrgerilla, NATO subaylarıyla birlikte darbe yaptı…

Gladyo/Kontrgerilla 1956 yılında NATO/ABD iş birliği içinde CIA önderliğinde  “casusluk ve gerilla” savaşı yapmakla görevli olarak kuruldu.

Örgütün ilk eğitim kampı Sardunya’daydı. Bu örgütlenme modelini Illuminati’yi oluşturan 13 Aileden biri, Rockefeller Ailesi hem maddi hem de manevi olarak hep destekledi. Kontrgerillanın fikir babaları arasında ABD Savunma Bakanlığı yapacak Robert S McNamara da vardır. “ABD’nin çıkarlarını savunmak için her ülkede son derece gizli, hücre yöntemiyle oluşturulacak, düğmeye bastığımızda harekete geçecek silahlı birlikler kurup yönetmeliyiz,” söylemi McNamara’nındır!”

Şimdi anlaşıldı mı? Vatikana sırtını dayayan, dinler arası diyalog projesini yürüten FETÖ ve NATO arasındaki bağlantıyı.  15 Temmuz’un ertesi günü Güneş Gazetesi NATO’nun bu kalkışmanın destekçisi olduğunu açıklamıştı.  Şunu söylemek istiyorum, Nato’da görevli Mustafa Uğurlu neden ABD’den sığınma talebinde bulunduğunu.Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co