Nasıl unuttuk dünümüzü !…

Nasıl unuttuk dünümüzü !…

CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu : Kahramanmaraş’ta miting yaptı.. dinledik..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Toplu açılış yaptı konuştu dinledik..

MHP lideri Devlet Bahçeli : Kahramanmaraş miting yaptık dinledik..

Cuma günü ise : Ak parti Genel başkanı Ahmet Davutoğlu miting yapacak ve dinleyeceğiz, Pazar günü ise oyumuzu kullanacağız..

Bir dostumuz diyor ki : Para istikrarı ve güven ortamını sever, ben ak partili değilim, bugüne kadar da Ak Partiye oy vermedim, ancak bu sefer ak partiye oy vereceğim.

Yanında : 800 yakın işçi çalıştıran dostumuz: Partisi biz biliyoruz.. gerçekten Ak Partiye oy vermeyen biri ama : İstikrar ve güven ortamı bozulursa hepimiz zarar görüz diyor..

Bazı partilerin adamlarının: “Bunlara bir ders verelim”

Yada : “Biraz oylarını düşürelim “ sloganları beni korkutmaya başladı.. işçilerime de söyledim, Oyumuz Ak Partiye !

İktidar da tek parti olmalı, güven ortamı devam etmeli, aksi halde:

İşçi ekmeğini kaybeder, ben ise servetimi harcarım !.. diyor ve oyumuz ak partiye diyor..

Birde gerçekler var !..

Bizim doktor okula başlamıştı: öğretmen bir kitap listesi vermiş, bulduklarımızı aldık, bulamadıklarımızı ise :Örnek Coğrafya kitabı- yazarı farklı onu aldık..

Yazarı farklı olanları öğretmen kabul etmemiş, doktor kitap istiyorum diye ağlar , şehirde ne kadar kitapçı varsa tamamını geziyoruz, kitap yok, komşu illerden getirtiriz.. ne çile !. ne sıkıntı : Ya bugün !

Çocuklarımız okula başlıyor kitabı, tablet bilgisayarı sıranız üzerinde hazır üstelik bedava !. bugünleri nasıl unuttuk ?

Çocuklar, hanım, anne ve babamız hasta olur !

Üç kişi ile hastaneye gideriz, birimiz doktor fişi sırasında, birimiz eczane ilaç alma sırasında, birimiz tahlil yaptırma sırasında !.. hastaya bakan bir başka kişi ile çile..

Hasta olacağına öl ! daha iyi..

Ya bugün

Özel hastanelerin tamamı emrinizde, Üniversite hastanelerin tamamı emrinizde, Birleşen Devlet Hastanelerinin tamamı emrinizde, üstelik beş kuruş para da ödemiyorsunuz !..

Eski Türkiye de : Ambulans bulamazsınız, bulsanız bile mazot parası isterler ! veremezseniz hastanız ölür gider..!

Ya bugün: Ambulans, olmadı, Ambulans uçak, olmadı, ambulans helikopter , devletin tüm imkanları emrinizde üstelik de bedava !..

13 yıl önce : Türkiye de 17 havalanı vardı.. uçağa sadece zenginler binerdi.. bugün 57 hava alanında kalkan uçaklara zengin fakir herkes biniyor..

Dün hayal bile olmayan uçaklara bugün herkes biniyor, beş dakika rotar yapsa isyan ediyorlar..

13 yıl önce : Her bir dakika da bir değişen döviz kurları, gecelik repo faizleri , yıkılan bir ekonomi vardı..

Bugün : 6 sıfırı atılmış bir paramız, ekonomik istikrar ve yürüyen bir Türkiye var, ihracatımız var ithalatımız var: Sadece Kahramanmaraş için söylüyorum, ilimizde bankalardan kullanılan kredinin yüzde 75 yeni fabrika kurmak için alınan krediler, yüzde 25 dilimi ise, otomobil, ev, ek yatırım, ihtiyaç kredisi şeklinde oluşuyor ki bu da ilimizin ve Türkiye’nin büyüdüğünü gösteriyor..

13 yıl önce : öz kaynaklarımızla muz ithal ederken, bugün teknoloji ithal ediyoruz , yeni makinalar ithal ediyoruz..

Kıvrım kıvrım yollardan İstanbul giderken 24 saat 30 saat yol sürerdi.. ya bugün otoban ve duble yollardan , otobüsler 16 saat de giderken özel araçlar 10 saat de İstanbul da oluyor..

17 bin km. duble yolu yapan, dağları delen, bize en yakın yer : Göksün tünellerini görüp te hiçbir şey yapılmadı diyenlere pes diyorum..

Bugün Türkiye ‘in her yerinde duble yollar sebebi ile trafik kazaları ortadan kalktığı gibi ulaşım çok rahatladı..

Ak Parti Lideri Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz yolun yarısındayiz , ikinci yarı 8 Haziran dan sonra başlayacak,” diyor.. o halde İstikrar ve güven ortamını bozmama adına hükümette tam güven vermeziz gerekiyor..

Adayları sevmeye biliriz, yöneticileri sevmeye biliriz, veya ak partinin içindeki a kişiyi sevmeye biliriz, tüm bunları bir kenara atarak oyumuzu istikrar ve güven için Ak Partiye vermeliyiz..

Ekonomi ve para güven ortamı, tek başına hükümet istikarı sever

Dünle bugünü iyi mukayese yapmalıyız..

Pazar gününe kadar düşünün

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co