Muhteşem Karşılama

Muhteşem Karşılama

Hasancıklı köprüsü daha önce çok karşılamaya şahit oldu ama Fatih Mehmet Erkoç’un karşılaması kadar kalabalık bir karşılama olmadı..
Ben gazeteciliğim süresince böyle bir kalabalık görmedim, görenin de olduğunu sanmıyorum..
Ak Parti İl Başkanlığı, Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçe başkanlıkları gerçekten mükemmel çalışma yaptılar ve Göksun Mehmet Bey’e binleri doldurmak, Göksun da binlerce kişi ile karşılama, Kahramanmaraş girişinde 10 binlerce kişi ile karşılama yapmak öyle kolay bir organize de değil halin..
Gazeteci gözü ile ben buradan şunu çıkardım: Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz üzerine alınmasın ama, Kahramanmaraşlı bir değişim istendiğini açık ve net gösterdi..
Burada şunu hemen söylemek istiyorum ki : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , doğru karar vermiş , doğru olanı yapmış , Kahramanmaraşlı bir değişim istiyormuş , bunu dün Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir belediye başkanı adayı Fatih Mehmet Erkoç’un karşılamasında gördüm..
Binlerce esnaf iş yerini bırakmış : Dün daha il başkanı olan Fatih Mehmet Erkoç’u karşılamaya gelmiş, herkesin gözünde bir ışıltı vardı.. oysa bir gün öncesine kadar Fatih Mehmet Erkoç Kahramanmaraş’ta ve Ak Parti İl Başkanı idi..
Kahramanmaraşlının değişime susadığını göstergesi tüm bunlar.. Mustafa Poyraz ile seçime gidilse seçimi kazana bilinirdi ama fark çok az olurdu.. oysa bugün yeni bir yüz yeni bir söylemle Ak Parti Kahramanmaraş’ta büyükşehir garanti altına almış oldu.
Ak Parti İlçe teşkilatlarına baktığımızda : yada İlçelere baktığımız zaman ise , Çağlayancerit değişim istiyor.. Türkoğlu Değişim İstiyor, Göksun Değişim istiyor, Afşin Değişim İstiyor..yeni yüzleri istiyor..
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayında doğru seçim gibi yeni yüzlerle yeni isimlerle , sosyal hayatın içinde olan isimlerle bu ilçelerde seçime girilirse Ak parti Kahramanmaraş’ta bayrağı her noktaya diker..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , değişim konusunda Kahramanmaraş’ı gerçekten çok iyi okumuş, bunun patlamasını dün Hasancıklı köprüsünde gördük, Petrolden Köprüye kadar olan yol iki saat süre ile trafik akışına tıkandı ise de muhteşem bir karşılama ve değişimin patlaması vardı..
Yol kapandığı için : Gaziantep’den gelip, Kayseri yönüne giden Kamyon ve otobüs deki vatandaşlar biraz seslenişte bulundularsa da : Gerçekten muhteşem bir kalabalık vardı..
Kahramanmaraş il merkezi gibi ilçelerde değişim istiyor, yeni genç dinamik, yüksek tahsilli adaylarla yola devam etmek istiyorlar.. umarım Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı yönetimi, Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanlığı adaylarına karar verecek olan yönetim buna dikkat eder..
Yeni yüz : yeni dinamik adaylarımızla bizde ilçe girişimizde Kahramanmaraş gibi karşılama yapmak istiyoruz diyen Ak Partili ilçe teşkilatları dünkü karşılama töreninde :” Basın bizde yeni yüz istiyoruz bunu lütfen yazın” diyerek bizlere seslendiler.
Bana göre de hiç kimse kusura bakmasın : Ak Parti , Çağlayancerit, Türkoğlu, Göksun, de mutlaka yeni yüzlerle seçime girmelidir..
Değişim şart : Orta yolda olan, herkesimden oy alacak adaylarla seçime girilerek Ak Parti Kahramanmaraş’ta oyunu geçmiş dönemden daha yukarı çıkararak bu seçimden zaferle çıkmalıdır..
Adaylarımız : Ufuk vizyonlu , yurt dışı görmüş – planı projesi olan adaylar olmalı, herkesi kucaklaya bilmeli böylece Ak parti Kahramanmaraş’ta seçimden çok daha avantajlı çıkacaktır..
Fatih Mehmet Erkoç’un değişimin özlemi olarak on binleri Hasancıklı köprüsüne yığıdığı gibi her ilçede yeni değişimle çok farklı sonuçlar alınacaktır.. Kahramanmaraş değişim istiyor, bunun başbakan gördü.. İnşallah ilçe belediye başkanı adayları için karar verecek olanlarda bunu görür diyorum..
İyi günler..
28 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co