Muhteşem Final

Muhteşem Final

MUHTEŞEM FİNAL

Son nöbetler tutuldu ve muhteşem bir finalle sona erdi. Akşam nöbetlerinde en çok ilgimi çeken iki konu oldu. Birincisi hiç bıkmadan ve her gün biraz daha katılımların artması ki katılımcıların çoğunluğunun hanımlar ve çocukların oluşturması önemsenmeli…

İkincisi, her siyasi düşünceden insanın bu işi üstlenmesi.

Final akşamında yine yol arkadaşım Emrullah Görgel oldu, ayak üstü görüştüğümüz dostlar kendilerince olup bitinleri yorumlayarak, aylarca bu nöbeti tutabileceklerini söylediler. Sizin anlayacağınız orada dirilişin seslerini duyduk.

Son gün üç partinin temsilcilerini dinledik.

Birde vatandaşlarımızı.

Önce hemen yanımda oturan yaşı 10 civarında bir delikanlı, sırtında Türk Bayrağı sarılı ve elinde Türk Bayrağı sürekli sallıyor ve sloganlara katılıyor. “Şehitler ölmez vatan bölünmez. “ Ama sürekli söylüyor.

Karşılıklı konuşmaya başladık:

–  Neden bu buradasın ?

–  Demokrasi nöbetine geldim.

–  Neden?

–  Ağabey, vatanımıza göz dikenlerin gözünü çıkartmak gerek.

–  Kimlerle geldin?

– Tüm ailem burada, babam, kızkardeşlerim, amcam, yengelerim…

–  Burada ne yapıyorsunuz?

–  Nöbete geldik, evde duramıyoruz. Çoğu zaman yemeğimizi burada yiyoruz, çekirdek kırıyoruz, namazı Ulu Camide kıldıktan sonra gelip konuşmaları dinliyoruz…

– Senin gözünle bu olup bitenleri nasıl değerlendiriyorsun?

– Ya hainler her zaman olmuştur, bundan sonra da olacaktır, bence bizim uyanık olmamız, birbirimizle kardeş olduğumuzu unutmayacağız ve çok çalışacağız.

– Biraz özele gireyim, bu düşmanlar kimler?

– FETÖ ya da bir başkası isimleri önemli değil, ben diyorum ki bir olmalıyız, diri olmalıyız.

Bu söyleşi devam ederken, yanındaki kız kardeş devreye girdi. Bence iç ve dış düşmanlar diye ikiyi ayırmak gerek amca. En tehlikelisi de iç düşman, çünkü içerdeki düşman ile mücadele zor! Dışardakinin rengi belli, bu takiyecileri seçmek zor!

Allah Allah diye tepki vermişim!

Sonra o çocuklar bize çekirdek ve cola ikram ederken, bizde onlara leblebi verdik ve saat 23;00’e kadar söyleşi devam etti.

BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ DURDURAMAYACAKLAR

Bu arada Cumhurbaşkanımızın sesi duyuldu. Bu arada Aksu TV’ye de teşekkür etmek gerek. Cumhurbaşkanımız; Demokrasi nöbetlerindeki coşkusu ve vakarıyla ülkesine ve milletine olan bağlılığını cümle aleme ilan eden vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah, ülkemizi ve milletimizi ilelebet korusun diyorum. Ve şimdi artık virgülü atıyoruz ve bu demokrasi nöbetlerine artık ara veriyoruz. Ama ruh dünyamızdan, gönül dünyamızdan bu nöbetleri çıkarmayacağız” dedi.

Erdoğan’ın bu sözleri, 27 gündür meydanlarda nöbet tutan vatandaşları hüzünlendirdi. Demokrasi bayramı havasında geçen nöbetlerin bitmesi karşısında vatandaşlar sosyal medya hesaplarından duygu dolu mesajlar yayınladı.

GÖNÜL DÜNYAMIZDA NÖBETLER DEVAM ETMELİ.

Evet gönül dünyamızda bu nöbetleri devam ettirmek gerek. Vatan sevgisi, bayrak sevdası, ülkümüz olsun.

Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere karşı uyanık olalım. Unutmayalım ki bir FETÖ biter, bir FETÖ daha çıkar. Haçlı ruhu(küfür) hak gelmeden bitmez. Düşman ne yapıp yapıp bizi bölmek isteyecektir. Bunun için bukalemun olur renk değiştirir, takiye yapar. Bunun için uz yılan gibi sokar bizleri. Ahtapot gibidir üst akıl, bir kolunu kesersiniz diğer kolu ile savaş yapar(PKK gibi)..

Ama şunu da biliyoruz, Allah nurunu tamamlayacaktır.

Zalimler istemese de zafer Allah’ın(Hakkı savunanların) olacaktır.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co