Muhasebe Zamanı

Muhasebe Zamanı

Muhalefet ve iktidarın muhasebe zamanı !
Seçimin gelibi Ak Parti, oyunu yükselten CHP ve oyunu eksiye düşüren ise MHP olduğuna göre herkes oturup bir artı ve eksi muhasebesi yapmalıdır..
Türkiye geneli muhasebeyi partilerimizin genel başkanları yapa dursunlar, Kahramanmaraş olarak biz burada mahalli bazda iyi bir muhasebe yapmalıyız..
Ak Parti açısından olaya baktığımız zaman: Nurhak hariç tüm ilçelerde seçimi kazandık ? başarı mı başarı var ama: Ak Parti Kahramanmaraş’ta ciddi oy kaybetti..
2009 ve 2011 seçimlerine göre baktığımız zaman Ak Parti Kahramanmaraş’ta bugün için 120 bin oy kaybetti..
Önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi var o zamana kadar oy kayıbını telafi edici çalışma yapılmaması halinde Ak Partinin oy kayıbından dolayı milletvekili sayısı düşecektir..
Ak Parti şu anda atama il başkanı, atama ilçe başkanları ile devam ediyor, bize göre önce ilçe kongrelerini yaparak sonra ise il başkanını ve gerçek bir seçilmiş yönetim oluşturmalı sonra ise süraatle seçim çalışmasına yeniden başlaması gerekiyor..
Seçim sürecinde gördük ki : İl yönetimine, ilçe yönetimine yazılan ve görev alan kişiler kendi partisinin önünden bile geçmedi..
Laf olsun, torba dolsun cinsinden değil, gerçekten ben bu yönetimde çalışırım bu işte gönüllüyum diyerek emek verecek olan kişiler bana göre yeni il yönetimini oluşturmalı, ilçe yönetimleri oluşmalı ve kongreler hemen yapılmalıdır..
Ak Parti Kahramanmaraş il yönetimi, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe yönetimi çalışacak gerçekten parti yönetiminde görev alacak kişilerden oluşmalı ve Milletvekilliği seçimi için çalışmaya başlamalıdır..
Yeni yönetim ise : 2009 ve 2011 seçimlerine göre niye oy kayıbına sebep oldu, Büyükşehir belediye başkanı adayından ilçe adayları niye geride kaldı, bunun muhasebesini yaparak çalışmaya başlamalılardır..
MHP ve CHP ise Kahramanmaraş’ta niye başarılı olamadı, neden seçimin gerisinde kaldı, özellikle MHP , CHP den Cemaatten tam destek aldığı halde niye başarılı olamadılar bunun hesabını çok iyi yapmaları gerekiyor..
Bizde partiler ve adaylar milyarlar , trilyonlar seçim harcaması yaparlar ama bir basın danışmanı tutma ihtiyacı his etmezler sonra zararı kendileri çeker..
Oysa bugün seçimi kazanan Fatih Mehmet Erkoç, Hanefi Mahçiçek, Necati Okay da birer basın danışmanı tutarak, yaptıkları hizmetlerin kamoyuna nasıl yansıdığının birinci ağızdan doğrudan öğrenmeleri gerekir..
Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesinin bütçesi, ilçe belediyelerimizin bütçesi ve imkanlarına baktığımız zaman : Birer basın danışmanının sözü bile olacak bir konu değil, başkanın iki dudağının arasında bir konudur..
Bugün Kahramanmaraş Büyükşehir belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç , Onikişubat Belediye başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, mazbatalarını alıp resmen belediye başkanı oldular.
Bize göre ilk atamları kendilerine birer basın danışmanı olmalıdır..
5 yıl çok hızlı gelir geçer, önümüzdeki beş yılı düşünmek zorundayız, bu sebeple iyi bir basın yayına ve basın danışmanına sahip olan belediye başkanı daha başarılı olur..
Elbistan, Türkoğlu, Pazarcık, Afşin gibi büyük ilçelerimiz belediye başkanlarıda kendilerine birer basın danışmanı ve basın bürosu oluşturması halinde çok daha başarılı olurlar, hizmetlerini basın daha güzel yansıtma imkanı bulurlar..
Kahramanmaraş Büyükşehir : Resman ilk belediye başkanlarımızı da seçmiş olduk, o halde bundan sonra Büyükşehir gereğini yapmamız gerekiyor..
Belediye başkanlarımız danışmanları , çevresi , ortak akılla başarılı olurlar, aksi halde ben çaldım , ben oynadım, böyle gelmiş böyle giderle bir yere varamazlar..
Sevgili dostlar : Kahramanmaraş da değişimin başlayıp başlayamayacağını önümüzdeki birkaç gün içinde göreceğiz demektir..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co