Muhammed Mursi

Muhammed Mursi

Muhammed Mursi

Kim kimi aldatıyor !

Devlet isterim Osmanlı gibi !

Şimontorna Kalesi Fethinide sanıyorum: Yeniçeri elbisesinin içine saman basarak asker gibi Şimontorna Kalesinin burçlarına Osmanlı askeri çıktı diye iki asker görüntüsü verilir, bunun gören Macar halkı teslim olur..

Osmanlı Devletinin askeri böyleydi..!

Mursi’ye verilen idam kararına ABD’den tepki geldi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır’da eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için verilen idam kararı karşında derin kaygı duyulduğunu ifade etti.

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, “Mısır mahkemesinin, eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi de dahil olmak üzere 100’den fazla sanığa verdiği toplu idam kararı karşısında derin kaygı duyuyoruz” denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan idam kararına ilk tepki

Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi idama mahkuma edildi. Karara ilk tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Batı’yı idamlara sessiz kalmakla suçlayan Erdoğan, “Mısır eski Mısır’a dönüyor” dedi

Sultangazi’de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Mursi için verilen idam kararına tepki gözterdi. Erdoğan, “Az önce bir  haber duydum. Halkının yüzde 52 oyunu almış Mursi için idam kararı almışlar.  Mısır eski Mısır’a dönüyor. Eski Mısır’ı biliyorsunuz değil mi? Batı Mısır’daki idamlara sessiz kalıyor. Bütün bu gidişe şekil verecek olan bu millet Türkiye.” dedi

Mısır’da mahkeme, “hapishaneler baskını” davası kapsamında, darbeyle görevinden uzaklaştırılan eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi’nin de aralarında bulunduğu 106 kişinin dosyasını, haklarındaki idam kararıyla ilgili görüş alınması için müftülüğe gönderdi. Ülkede “Vadi’n-Natrun Hapishanesi Olayı” olarak da bilinen “hapishaneler baskını” davasında, 106’sı firari ve 25’i tutuklu 131 sanık, 25 Ocak 2011’de Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in devrilmesiyle sonuçlanan halk ayaklanmasında, “11 hapishane ve karakola saldırarak, 3 subayı kaçırmakla” suçlanıyor.

“Casusluk Davası”nda ise devrimin ardından Cumhurbaşkanı seçilen Mursi ve 35 kişi, “Devletin çıkarlarına zarar vermek amacıyla Hamas, Lübnan’daki Hizbullah örgütü, İran Devrim Muhafızları’yla suç amaçlı iş birliği ve casusluk yaptıkları” öne sürülüyor.

Sanıklar ayrıca Mısır Bakanlar Kurulu’nun Aralık 2013’teki İhvan’ı “terör örgütü” olarak ilan etme kararına binaen “terör örgütüne mensup olmakla” suçlanıyor. Bu davadaki 36 sanıktan 22’si tutuklu, 14’ü ise gıyaben yargılanıyor.

Kısaca Muhammed Mursi : tarihi ve olayı bu

Ulucamide Kahramanmaraş Platformu tarafından kınama telin mitingi yapıldı. Camii kapısında : ayağında şalvar, ayakkabının topuğuna basan bir Türkücü :”Size oy yok, benim oğlanı işe almadınız ?” yapılanı siyasi parti toplantısı sandı garibim..

Olup bitenleri bende : çember dışından izliyorum..

Niye orada olmadığımı soranlara şunu söylüyorum:

Biz devlet olsak M.Mursi ve aile fertlerini bir gecede Türkiye getirir dünyaya nasıl bir devlet olduğumuzu ilan ederdik..

ABD : sözünün eri olsa kınama yerine  12 saat içinde Muhammed Mursi ve ailesinin Amerika Birleşik Devletlerine veya güvenilir bir ülkeye geçire bilirdi..

ABD bu gücü var ama samimi değil !

ABD Dış işleri bakanlığının mesajını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mesajını, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve tüm siyasilerin mesajilarını dinledik..

Devlet : Osmanlı devleti gibi olu, içi saman dolu iki askerin elbisesi bile bir kaleyi fetih etmeye yetiyorsa, bugün uçağı topu , tüfengi olan askerimiz neler yapamaz ki !

Mısır mısırdır.. 100 kişi ölmüş önemi yok..

Biz artık devlet olduğumuzu göstermemiz gerek

2023 de Dünyanın en büyük 10 devleti içinde yer alacaksak, bunun bedeli var bu bedeli bugün ödemeliyiz..

Mursi ve ailesinin o ceza evindekileri toplayıp Türkiye getirmemiz gerekir..

O zaman Türk askeri : Türk devleti, Türk İstihbaratı denildiği zaman insanlar bir metre geride dura bilir..

Ulucaminin önünde bağıran 3-5 kişi ile bu işler olmaz..

Artık ya : Devlet olacağız yada olmayacağız bunun bir kararını vermemiz gerekir..

Tabi : Türk halkı olarak da devletimizin arkasında durmamız gerekir..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co