MUHALEFETİN HAKAN FİDAN ALERJİSİ

MUHALEFETİN HAKAN FİDAN ALERJİSİ

Muhalefet MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın istifa edip Milletvekili aday adayı olmasına ateş püskürdü. Tekrar istifa edip eski görevinin tevdi edilmesine de aynı tepki ya sizin derdiniz nedir?

Bırakın istifa ederdi etmezdi, eski görevine gelirdi gelmezdi gibi millete hiçbir faydası olmayan çığırtkanlığı da bir şeylerin ucundan tutun çözüm süreci ile ilgili elle tutulur bir destek verin.

Destek vermeleri mümkün değil de köstek olmasınlar yeter!

Türkiye için hayati önem taşıyan MİT “milli istihbarat teşkilatı” müsteşarlığından istifa etmesine benimde gönlüm razı olmamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açık bir şekilde üzüldüğünü belirtmişti. Haklıda kendinin güvenerek çok önemli bir göreve getirdiği çok önemli devlet sırlarını paylaştığı isim istifa etmişti. Hakan Fidan da Cumhurbaşkanı güvenine zeval getirmemek için doğru kararı verdi. Millet vekilliği aday adaylığından çekildi.

MİT Hakan fidanın göreve gelmesiyle adıyla müsemma olma yolunda çok başarı elde edildi.

Öyle de olması gerekli her kurumun millileşmesi ve elzemdir.

Osmanlını yıkılış döneminden itibaren önemli kurumlar dış güçlerin eline geçmiş bize adım atma imkanı verilmemiş ne zaman Türkiye özüne dönecek hemen önü kesilmiş darbelerle onlarca yıl geriye gidilmiştir. Bu darbelere en büyük desteği de CHP vermiştir. Her zaman darbelerden medet ummuş elinden gelen her türlü kumpası kurma yolunda dış güçlerin işini kolaylaştırmıştır.

Adnan Menderes “yeter söz milletin” dedi yokluk sefalet girdabına düşen halkta kendine gelmiş ümitleri yeniden yeşermişti. Darbeci zihniyet ve yandaşları önünü kesti idam ederek Milletin kararını yok saydılar. Turgut Özal birleştirici yönüyle başarı sağladı onu da hala aydınlanmayan sır ölümü ile dış güçlerin ve içerdeki yandaşlarının isteği oldu. Bunların genel sıkıntısı Milli istihbaratımızın kontrolü elimizde olmayışındandır.

Hakan Fidan ın göreve gelmesi ile Milli İstihbarat Teşkilatımız özüne dönmeye başlamış, çok büyük oyunlar bozulmuş, o günün başbakanı Erdoğan’ın da MİT ile yekvücut çalışmasıyla Türkiye karanlığa gömülmekten kurtulmuştur.

Ülkemiz adına barış süreci çok önemlidir. Bu barış sürecinin başarıya ulaşmasında şüphesiz Hakan Fidan çok önemli bir isimdir. MİT Fidanla yeni bir vasıf kazanıyor bunun adı milliliktir.

Hakan Fidan görevinde uzun yıllar kalması milli mücadelenin tüm katmanları ile millileşmesi elzemdir. Her ne kadar muhalefet istemese de ne gariptir ki; İsrail İngiltere ABD’ nin istemediklerini muhalefet de istemiyor. Hakan Fidan’ın ilk göreve geldiğinde İsrail çıldırdı. Ne yazar çıldırsın…

Osmanlıyı yıkmak için ellerinden geleni yaptılar İngiltere’nin içerdeki uşakları da koca cihan devletinin yıkılışını seyrettiler ihanet çetelerinin oyunu artık bozulacak. Milli mücadele ruhu Hakan Fidan’ la yeni bir boyut kazanmıştır.

Ey! muhalefet; Türkiye’ deki değişimin artık farkına varın yahu!…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co