Müftüye son görev

Müftüye son görev

Kalp Krizi sonucu önceki gün vefat eden Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher(63) Ulucamii de kılınan cenaze namazından sonra Memleketi Düzce’ye gönderildi.

Komşu illerin müftüleri, yakınları, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Sivil toplum kuruluş başkanları, Daire müdürleri, ilçe müftüleri ve devlet erkanının katıldığı cenaze namazından sonra Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher Memleketi Düzce’ye gönderildi.

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili İmran Kılınç yaptığı konuşmada: “Bir süre beraber çalıştık, o bir kuran ehli, hafızı kelam, Türkiye de yetişmiş bir din alimi idi.

Onun tek arzusu vardı: Kur’an eğitim merkezi ve Din Eğitiminin Merdiven altından çıkarak Kuran Eğitim Merkezinde yapılmasıydı. Bu sebeple müftülük yaptığı her yerde Kuran eğitim merkezi kurmak için çalıştı. İlimizde de Kuran eğitim merkezi kurdu. Az önce aldığım habere göre bu merkeze Müftü Muhammet Gevher isminin verileceğini duydum ve çok sevindim. Allah mekanını cennet etsin, o güzel bir dosttu mekanı cennet olsun diyorum” dedi. Ve dua ile konuşmasını tamamladı.

Kahramanmaraşlı sevenleri, dostları, mesai arkadaşları, ilimizin önde gelen isimleri Müftümüz Muhammet Gevher için son görevini yaparak haklarını helal ettikten sonra onu memleketine doğru gönderdiler.

Allah dostu olan Muhammet Gevher, Sevgili Peygamberimiz gibi 63 yaşında ebedi âleme intikal etti. Bilinmez Allah’ım beni de sevgili peygamberimiz gibi 63 yaşında mı al demişti.

Kahramanmaraş Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.

_ens1462

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co