Müftü Günay; “Kendi elimizle kendimizi tehlikeye atmayalım”

Müftü Günay; “Kendi elimizle kendimizi tehlikeye atmayalım”

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Dairesi Başkanlığınca özellikle yatılı Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerin bireysel, dini ve toplumsal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ‘Her Ay Bir Konu Bir Konuk’ adı altında konferanslar düzenlenmesine karar verilmişti.

Bu çalışma Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Müftülüğüne bağlı Şehadet Kur’an Kursunda başarıyla gerçekleştiriliyor. Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık ve organize şube müdürcülüğünce hafızlık eğitimi verilen öğrencilere “madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele” konusunda bilgilendirme yapıldı.

Dulkadiroğlu İlçe müftülüğüne bağlı Şehadet Kuran kursunda hafızlık eğitimi gören yüzlerce öğrenci uyuşturucunun zararlarıyla bire bir tanışmış oldu. Uzman polislerce verilen eğitimle öğrenciler hayatlarının her safhasında karşılaşacakları tehlikenin boyutunu güzel bir anlatım ve sinevizyon eşliğinde gözlemlediler. Bu arada programın oldukça başarılı geçtiği gözlendi.

Dulkadiroğlu ilçe Müftüsü İsmail Günay bizzat programa katıldı programı öğrencilerle birlikte dinledi. Kahramanmaraş’ın metropol Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günay, Diyanet işleri başkanlığının yatılı Kuran Kurslarında başlattığı yeni uygulaması “her ay bir konu bir konuk”un bu ayki programında uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunu ele aldıklarını belirtti. Müftü Günay konuşmasında şunları söyledi: “Her türlü uyuşturucu madde dinimizce caiz değildir, haramdır. Çünkü Cenab-ı Hak Kur’an-ı mübininde buyuruyor ki, “Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayınız”. Dolayısıyla uyuşturucu kullanmakta bile bile insanın kendi hayatını tehlikeye atması demektir ki, bu aynı zamanda insanın kendini ölüme doğru sürüklemesi demektir. Aslında neticeye bakıldığında bu bir intihardır. İntiharda dinimizin yasaklamış olduğu en önemli unsurlardandır. Bu bilgilendirme son derece faydalı oldu. Emniyet teşkilatımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Kız öğrencilerinde bulunduğu program sonunda, Hafızlık eğitimi gören öğrenciler ise duygularını dile getirdiler, programın faydalı olduğunun altını çizdiler.

hafızuyuş (4)

Öğrencilere, uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili broşür dağıtıldı. “Gençlik geleceğimizdir, onlara sahip çıkalım” ve “bağımlı değil, bilinçli olalım” sloganlarıyla yola çıkan KOM Şube müdürlüğü verdiği seminerlerle göz dolduruyor.

Konferansa; Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günay, Şube Müdürü Cumaali Deniz, Din Gönüllüleri ve görevlileri dernek başkanı Şevket Bozdoğan, Şehadet Kuran Kursu Müdürü Mustafa Uçar ile Kur’an Kursu öğreticileri ile öğrencileri de katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co