Müdüroğlu, “Bölgenin en büyük Sulama Birliği Olacağız”

Müdüroğlu, “Bölgenin en büyük Sulama Birliği Olacağız”

Kılavuzlu Sulama Birliği Başkanı Arif Müdüroğlu

“Bölgenin en büyük Sulama Birliği Olacağız”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kılavuzlu Sulama Birliği Başkanı Arif Müdüroğlu , “ Bölgenin en büyük sulama birliği biz olacağız çünkü sahamız çok geniş – Kahramanmaraş’tan Hatay’a kadar uzanıyoruz” dedi.

Kılavuzlu Sulama Birliği de Gazetecilerle bir araya gelen Arif Müdüroğlu, Kılavuzlu Barajı ve sulama kanalının bir bölümü bitmesi ile Kahramanmaraş Ovası, Önsen, kutlar, Türkoğlu kadar uzanan alanda bu yıl ilk sulamamızı yaptık, 2016 yılı yazında Nurdağına kadar sulama alanına gireceğini düşünüyoruz, sonra İslahiye, Hatay Amik Ovasına kadar kanal tamamlandığında, bölgenin en büyük sulama birliği haline geleceğiz üye katıylarımız devam ediyor,” diyerek çiftçileri birliğe üye olmaya davet etti.

kılavuzlusu (4)

Gazeteciler: Bekir Doğan, Mehmet Fiskeci, Neşe Yıldızhan, Adem Gemci, Halil Hınaz, İsmail Koyuncu ile birlik binasında bir araya gelen Başkan Arif Müdüroğlu: “ Biz çok yeni kurulan bir birliğiz, şu anda yeni üye kayıtları yapıyoruz, Kılavuzlu Barajıdan Hatay Amik Ovasına kadar gidecek olan Sulama Kanalının bitmesi ile bizim üyelerimiz tamamlanacak, su gelmeyen yerdeki çiftçilerimiz tabiî ki üye olmuyorlar. Suyun ulaştığı yerdeki çiftçilerimizi üye yaparak hizmetlerimize devam ediyoruz, üye sayımız ve personel sayımız artıkça daha büyük hizmetlere imza atacağız,” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co