MODEF  32. Mobilya & Dekorasyon Fuarı – Türkiye Mobilya sektörünün kalbi

MODEF  32. Mobilya & Dekorasyon Fuarı – Türkiye Mobilya sektörünün kalbi

İnegöl, Bursa – Türkiye’nin 07-12 Nisan 2015 tarihinde ev sahipliği yapacağı 32. Modef  –  Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda 170′ yi aşkın mobilya üreticisi ve dekoratör yeni tasarım ürünlerini ve konseptlerini dünyanın dört bir yanından gelen profesyonellerin beğenisine sunacak. Bu sergide ziyaretçiler hem modern hem klasik tasarım temalarına ait geniş kapsamlı ürün yelpazelerini ve benzersiz örnekleri deneyimleyebilecek ve Türkiye mobilya sektörünün kalbinin neden İnegöl’de attığını anlayabilecek.

fuar2

Türkiye mobilya sanayi, yapısı itibariyle çok dinamiktir ve özellikle kalite, tasarım ve fiyat söz konusu olduğunda Türk üreticilerin uluslararası alanda kıyasıya rekabet ettiği bir alandır. Şu anda Türkiye genelindeki 6 milyar Dolarlık mobilya üretiminin yüzde 25’i global piyasalarda pazara sunulmaktadır. İnegöl’ün bu alandaki payı yüzde 25’tir, ve 2023 yılında ihracat alanında 1 milyar Dolara ulaşmayı hedeflemektedir. 260 büyük ölçekli fabrikası, 1000 sergi salonu ve 1500 üretim merkezi ile İnegöl Türkiye’nin en büyük mobilya üreticisi ve ihracatçısı konumundadır. Güncel ihracat istatistiklerine göre, ürünlerini dünya çapında 110 ülkeye ihraç eden 1.300 İnegöllü mobilya firması mevcuttur.

fuar

Modef, zengin çeşitli ve en kaliteli ürünleri daha makul fiyata satın almak isteyen firmalara hitap eder. İnegöl, hammaddelerini kendi kaynaklarından sağlamaktadır ve bunların çoğu yüksek kalite standartlarındadır. Dolayısıyla bölge, ürünlerini düşük maliyetlerle üretilebilmektedir. Bu düşük maliyet, ihracat satış fiyatlarına da aynı şekilde yansıtılmaktadır.

Öte yandan Türkiye’nin konumu gereği, Avrupa ülkelerine, Türkî cumhuriyetlere ve Orta Doğu ülkelerine uluslararası sevkiyatlar kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu sayede düzenlenen bu fuar, tüm bu ülkelerin ileride gerçekleştirilmesi mümkün işbirlikleri için bir araya geldiği bir toplanma noktası teşkil etmektedir.

fuar3

Geçen yıl fuar, hedeflenen ziyaretçi piyasalarından binlerce (18.500’i aşkın) kilit alıcıyı çekmiş ve 48 farklı ülkeden gelen ziyaretçilerce gezilmiştir.

İnegöl Hakkında

Çok çeşitli mobilya seçenekleri sergilemenin yanı sıra İnegöl aynı zamanda şehrin tarihi yerlerini ve doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı da sunar. Oylat Kaplıcaları keşfedilmeye değer, sakin bir atmosfer sunan en güzel yerlerden biridir. İnegöl’de Osmanlı evlerini, camileri, şifalı Oylat Kaplıcalarını, meşhur köftelerinin ve İnegöl Şehir Müzesini keşfedebilirsiniz.

İnegöl, Uludağ’ın eteklerinde yer alır. Antik MysianOlympus dağı Bursa, Türkiye’de bulunur ve yüksekliği 2,543 metredir (8,343 ft). Kayak gibi kış sporlarıyla bilinen, zengin florası ve bitki örtüsüne sahip milli parkıyla ünlü bir merkezdir. Uludağ, 1950’li yıllara kadar, şehri çevreleyen ormanları dolayısıyla ormancılık ürünlerinin üretildiği bir yerdi. 1980’li yıllarda Organize Sanayi Bölgesi kavramının da etkisiyle, endüstride hızlı bir büyüme başladı. Günümüzde mobilya alanındaki uzmanlığıyla bilinen İnegöl’ün tarih, sağlık ve spor turizmi bakımından muazzam bir potansiyeli bulunmaktadır.

 

 

Fuar  Hakkında

Fuar:                   32. Modef – Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı

Tarih:                    07-12 Nisan 2015

Organizatör:      MODEF Fuarcılık

Yer:                       Hikmet Şahin Kültür Parkı, Uluslararası Fuar Merkezi

Lokasyon:           İnegöl – Bursa, Türkiye

Saat:                     10:00 – 18:30

Beklenen Katılımcı Sayısı: 18,500+

Web sitesi:         www.modef.com.tr

Modef 2014 Fuar Sonuç Raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.modef.com.tr/

Sergi Sahibinin Profili: Modern, Klasik, Antik ve Modüler Mobilya, Yemek Odası & Yatak Odası Grubu, Kanepeler, Sandalyeler & Koltuklar, Bebek & Genç Odaları, Mobilya Aksesuarları.

Ziyaretçi Profili: Mobilya Atölyeleri, Zincir Mağazalar, Toptancılar, Dağıtımcılar, İthalatçılar, ihracatçılar, Mesleki Yetkililer, Bayiler, Mimarlar, İç Tasarımcılar, Dekoratörler, Endüstriyel Tasarımcılar, Müteahhitler, Mobilya Yan Sanayi Üreticileri.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co