MISIRDA DEMOKRASİYE PRANGALAR VURULMUŞ!

MISIRDA DEMOKRASİYE PRANGALAR VURULMUŞ!

Mısır’da adalete, demokrasiye prangalar vurulmuş. Batının sesi çıkmaz. Ülke’de insanlık suçu işleniyor. Dağ kanunları işliyor. Demokrasiyi ağzından düşürmeyen batının kılı kımıldamıyor…

Halkın hür iradesiyle, demokratik yollarla yüzde elli iki gibi bir çoğunlukla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı Muhammed Mursivar. Bunu seçildiği günden beri hazmedemeyen batı İsrail’in menfaatlerini her zaman dikkate almıştır. Ve düğmeye basıldı. Kukla sisi paşa askeri zorbalıkla önce iktidarı ele geçirdi.

Mursi ve arkadaşlarını, iktidara yakın olan kim varsa tutuklattı. Bununla da bitmedi Mursi ve çok sayıda arkadaşlarını adaletten bihaber darbenin mahkemeleri tarafından idama mahkum edildi.

Bu nasıl insan hakları, size sesleniyorum! ABD ve AB ülkeleri neden sesiniz çıkmaz? Haçlı zihniyetiniz burada da ifşa edildi. Kendi yandaşlarınız olsa o darbe mahkemesinin kararını hiç tanımaz olanca gücünüzle baskı uygulardınız.

Gerçek olan şudur ki; siz demokratik hak ve özgürlükler arkasına gizlenen işinize geldi mi alçakça çıkıp meşru bir şekilde seçim kazananlara dahi müdahale etmekten geri kalmazsınız.  Ey! Batı Mısır’da her türlü insan hakları çiğneniyor. Demokrasiye prangalar vuruluyor. Sesiniz neden çıkmıyor?Çünkü iki yüzlübatı İsrail’in menfaatlerini korumayı kendine vazife bilmiştir. Geçmişte de bunu böyle yaptınız

Türkiye’de üç seçim arka arkaya demokratik yollarla seçimi kazanan merhum Adnan Menderese de Mısır’a gösterdiğiniz duyarsızlığı gösterdiniz. Gıkınız çıkmadı. Diliniz boğazınıza aktı. Sadece seyrettiniz. Oysa Türkiye’deki muhalefet Menderese etmediğini bırakmadı.  Amerika’nın adamı “Amerikancı”  diye olmadık iftiralarda bulunmuşlardı. Amerika ne yaptı? infazları önlemek için hiçbir söylemde dahi bulunmadılar.

Ne acıdır ki; Arap ülkeleri de mısırda ki olaylara tepkisiz kalıyor.Suudi Arabistan kralı Abdullah bin Abdulaziz  diyor ki ”Mısır’ın içişlerine karışarak fitneyi ateşlemeye çalışanların karşısında mısırla birlikte duruyoruz.” Diyor. Önce neden demokratik bir seçimle Cumhurbaşkanı seçilen Mursi’ye yapılan darbeyi desteklediniz? O zaman içişlerine karışmış olmadınız mı? Filistin, Kuveyt, Bahreyn, Ürdün ve birleşik Arap emirlikleri yöneticileri Suudi Arabistan’ın açıklamalarına destek veriyor.

Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam cezası uygulanırsa ”Temennim odur ki; uygulanmaz” orta doğu da dengeler bozulur.Darbecilere destek veren ülkelerin başına gelmeyeceğini kim garanti edebilir?

Mısır’daki darbeci zihniyetin, demokrasiyi yok sayan bir anlayışın, batının vesayetine kapılmış darbeci Abdülfettah el Sisi’nin zulümlerine karşı duran Mısır halkının yanında Türkiye ve Katar var.

Halkının karşısında her türlü zorbalığı yaparak aslanlaşan Sisi batının karşısında adeta kedi gibi uysallaşan, kendi halkını hiç’e sayarak ABD ve İsrail’in kuklası olmuş Sisi ABD’nin İsrail’inmenfaatlerinindışın da bir eylem yapamayan Sisi kendini hür’mü sanıyorsun?

Yarın menfaatlerine dokunduğun anda ne derler biliyor musun?

Sisi gel pisi pisi…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co