Milli Gücünün Geçmişden alır..

Milli Gücünün Geçmişden alır..

MİLLETLER GÜCÜNÜ GEÇMİŞİNDEN ALIR

Milletler tarihine baktığımızda varlık sebeplerinin dayandıkları bir geçmişi vardır. Durup dururken bir millet olunmaz.

Derleme,toplama ile insanların bir araya gelmesiyle millet oluşmaz.  Yaratılış felsefesine de terstir.  Millet olmanın temel dayanakları vardır. Milletleri oluşturan değerler vardır  Milletler bir aile konumundadır. Bir aile ana ve babadan meydana geliyorsa ,milletlerde bir ana ve  babaya dayandırılır.

Yer yüzü yaratıldığında ilk insan bir erkek ve kadından oluştuğu ortadadır. Bu durum dünya insanlığının bir aile yapısı üzerine oturduğunun işaretidir.

Yaratıcı insanlık alemi kavimlere ayırmış. Onlar aralarında tanışsınlar diye.

Bu kavimler oluştuğunda bir inanç ve kültür  anlayışı benimsemişler. Bir kök meydana gelmiş. İşte  milletler bu kökler üzerine inşa edilmiştir. Bir tarih ve tarih şuuru oluşmuştur.

Milletler güçlerini bu tarih şuurundan,inançlarından almaktadırlar.

Bizde  bir milletiz. İnançlarımız var. Kültürümüz var. Kökler oluşturmuşuz. Tarih oluşturmuşuz. Vatan oluşturmuşuz.Kendi vatan topraklarımızda mezarlarımız var. Yatırlarımız var. Camilerimiz var. Hanlarımız ,hamamlarımız var.Konaklarımız ,saraylarımız var.

Bir zaman geldi ki bu hasletlerimizden bizi uzaklaştırmak istediler. Nice mücadeleden sonra Altı yüz yıllık  değerler toplamı yıkılmak istendi.Çanakkale de,Sarıkamış’ta,Yemende bir çok insanımız canlarından oldular. Onları ateşe sürüklediler. Bir yandan milleti sadıka  dediğimiz Ermeniler kalleşçe insanlarımızı şehit ettiler.Devletlerine ihanet ettiler. Bir yandan sözde Kürt hakları adı altında Kürtleri isyan ettirdiler. ÇEŞİTLİ SAVAŞLARLA  NESLİMİZİ KURUTMAYA ÇALIŞTILAR. BİR YANDAN DA KÜLTÜRÜMÜZDEN,İNANÇLARIMIZDAN VE TARİHİMİZDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN OYUNLAR OYNADILAR.

Velhasıl  bizim tarih sayfalarımızda ibrete  şayan olaylar yazılı.  Bizim ecdadımızın yaşatılması gereken bir çok gelenekleri var.  Sahip çıkmamız gereken bir çok tarihi eserlerimiz var.

Biz köksüz ,temelsiz bir millet değiliz. Tembel bir millet değiliz.  Bizi köklerimizden koparmak için yedi düvel  bir araya geldi.Her şeye rağmen dayandık.Ayakta durduk.

Bugün uyanıyoruz. Bu gün yeniden  şaha kalkıyoruz. Artık kendi uçağını yapan bir Türkiyeyiz. Kendi silahını yapan bir ülkeyiz. Bir dünya ülkesi olma yolunda  hamleler yapıyoruz. IMF nin köleliğinden çıktık…

Geçmişindeki gücünü hatırlayan Türkler artık önüne gelen engelleri aşacaktır.Tarih de ki gücümüzü anlıyoruz.

Kendimize gelmeye başladık.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co