Milletvekillerine Mektup !

Milletvekillerine Mektup !

Milletvekillerine Mektup !

İlgili ve ilgisizler bir araya gelince : batman çala bir birine karışıyor !.. buna da ne derseniz deyiniz , sonunda bize mektup yazmak kalıyor..

Sözün özü : 8 vekilimize açık mektup

Kahramanmaraş’ın sorunlarını Ankara da dile getirmenizi bekliyoruz..

Öncelik : Kahramanmaraş Uçak Seferlerinin yeniden düzenlenmesi.. THY ile görüşerek Kahramanmaraş’tan İstanbul ‘a Sabah saat 05 00 da bir sefer !

Kahramanmaraş’tan İstanbul’a öğle saat 12 00 da bir sefer

Kahramanmaraş’tan İstanbul’a gece saat 23 00 de bir sefer olmak üzere İstanbul seferlerini günlük üçe çıkmasını bekliyoruz.. Sayın vekillerimiz..

Ankara Seferlerini – Sabah saat 06 00 akşam saat 24 00 de olmak üzere ikiye çıkararak her gün yapılmasını sağlanması..

Kahramanmaraş İzmir – Kahramanmaraş Antalya seferlerinin başlaması..

Kahramanmaraş Kıbrıs seferlerinin başlaması..

Tabi tüm bunlardan önce : Kahramanmaraş hava alanında gümrük kapısının açılması gerekiyor..

Geçici Gümrük kapısı açılması için Resmi gazetede yayınlandı ama maalesef ki yer olmadığı için açılamıyor bilginize.. bu konu özel ilgi bekliyor..

DHM kamulaştırma yapması, Gaziantep yolunun yer altına alınması, yeni terminal binasının yapımı için 4 Nisan 2015 de gelen acil kamulaştırma parasından bugüne kadar beş kuruş harcanmadı.. 31 Aralık 2015 de paralar gerisin geriye gidecektir..

Kahramanmaraş Çağlayancerit yolu

Kahramanmaraş – Kısık- Ekinözü yolu

Kahramanmaraş – Kayseri karayolu

Kahramanmaraş Adana yolu

Gibi ilimizin ulaşımda yol sorunları bulunmakta bununla birlikte : acil olarak yapılması gereken yol ise: Kayseri yolundan Andırın yol ayrımından şehir merkezine kadar gelen yolun acil olarak duble yol haline getirilmesi gerekiyor..

Özellikle : Cumartesi ve Pazar günleri trafik çok tıkanıyor 20 km. yolu 2 saatte zor geliyoruz ve kazalarda oluyor bu yolun acil olarak yapılması gerekiyor..

Türkiye de ve Dünyada : Ana yol düz gider, tali yollar alttan veya üstten gider.. bizde ise Maraş usulü olduğu için: Anayolumuz üste çıkıyor, yere batıyor, tali yol ise düz gidiyor..

Ben şuna inandım ki : Karayolları bölgenin Kahramanmaraş ‘a bir gıcıklığı var.. Dünyada bir eşi ve benzeri olmayan alt ve üst geçitleri Kahramanmaraş’ta yapıyor..

Maraş usulü olarak tarihe geçen bu projeler için Karayolları Bölge Müdürlüğüne bir plaket verilmesi gerekiyor..(!)

Kahramanmaraş’a acil çevre yolu yapılması gerekiyor.. buda şunu gösteriyor ki Kahramanmaraş’ta belediye imkanlarımız ortada..

O halde bu işi de karayollarına vererek duble yol olarak , hatta otoban olarak yapılmasını sağlamak gerekiyor..

Hasancıklı köprüsünden başlayarak, sahili takip ederek, Aksu köprüsüne, oradan Kapıçama, Kapıçamdan Doğukentte ve şehrin üst kemsinden kılavuzlu’ya inecek şekilde yol projesi yaptırarak Karayollarına bu projeyi yaptırmamız gerekir..

Kapı Çamdan başlayarak, Sanayi Kavşağı, KSÜ Avşar ve Kayseri yolu olarak tabir ettiğimiz çevre yolu mahalle yolu oldu..Şehir içi trafiğin yükünü çekiyor daha fazla zorlamadan ve büyük kazalar yaşanmadan bu yolu şehir dışına almamız gerekiyor..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine  yapsın demeden: bu ihaleyi karayollarına vermemiz gerekir..

Kahramanmaraş çok fazla bir sıkıntısı yok..

Şu anda görülen tek problem ulaşım

Hızlı Tren için : Türkoğlu ilçemize çok moderne çağdaş bir istasyon acilen yapılması gerekiyor.. Türkoğlu Cezaevi inşaatı bitmeden bu işin yapılması gerekir..

Sevgili dostlar: Uçak seferleri, Çevre yolu, Hızlı Tren için yeni istasyon binası.. bu kadar oy verdik, bu istediğimiz konuda çok büyük konular olmadığını düşünüyorum..

Bakanımız yok diyeceksiniz: Bakanımız yoksa Mahir Ünal’ımız var , Mahir Ünal’a sahip çıkarak bu meseleyi kökten çözmemiz gerekiyor….

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co