Milletvekilleri kayıt yaptırıyor

Milletvekilleri kayıt yaptırıyor

Milletvekilleri Kayıt Yaptırıyor

ANKARA/ eski milli eğitim bakanı Mehmet Sağlam’ın kızının düğünü için Ankara’ya giden Kahramanmaraş milletvekilleri TBMM kayıtlarını yaptırdılar..

İlk kayıt Veysi Kaynak yaptırdı, Mahir Ünal, Sevde Bayazıt Kaçar, Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlter Çitil, Oğuz Tor, Sefer Aycan sırası ile kayıtlarını yaptırarak CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal’ın toplantıya çağırmalarını bekliyorlar..

TBMM gelen yeni vekiller: CHP Zonguldak Milletvekili Rıza Yalçınkaya, “Vatandaşların beklediği hizmetler var, mağduriyetler var. Bunların sona ermesi konusunda acilen bir hükümetin kurulması gerekiyor” dedi.

7 Haziran genel seçiminin ardından, TBMM’de 25. Dönem görev yapacak milletvekillerinin kayıt işlemleri sürüyor.

AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker kayıt yaptırmaya birlikte geldi.

SONY DSC

AK Parti’li Konuk, “Karaman’dan geliyoruz, birisi Recep Konuk, yani şekerci Recep, birisi de Recep Şeker” dedi.

Seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını dileyen Konuk, temsilin yüksek olduğu Meclisten insanların çok şey beklediğini kaydetti.

Recep Şeker de iki Recep olarak hem illerini hem de ülkeyi en iyi şekilde temsil etmek üzere yola çıktıklarını belirterek, bunun için son güçlerine kadar Mecliste çalışacaklarını kaydetti.

AK Parti’li Recep Konuk ve Recep Şeker, birbirlerine milletvekili rozetlerini taktılar.

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya da üçüncü dönem milletvekilliği yaptığını belirterek, bundan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Gazetecilerin koalisyon çalışmalarıyla ilgili sorusu üzerine Yalçınkaya, “Ülkemizin sorunlarının çözümü için yeni bir siyasi iradenin hükümet olarak göreve başlaması gerekiyor. Bu koalisyon çalışmaları konusunda genel başkanlar görevlerini hızla yerine getirerek, bir an önce hükümetin kurulmasını gerçekleştireceklerdir” diye konuştu.

Erken seçim olacağını zannetmediğini ifade eden Yalçınkaya, “Vatandaşların beklediği hizmetler var, mağduriyetler var. Bunların sona ermesi konusunda acilen bir hükümetin kurulması gerekiyor. Herkes sağduyu içerisinde üzerine düşen görevi yerine getirmeli” ifadelerini kullandı.

MHP Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz da, 25. yasama döneminin vatana, millete hayırlı olmasını diledi.

Bir gazetecinin “AK Parti, koalisyon nedeniyle seçim sonrası ekonominin zarar gördüğünü söylüyor” sözlerine, “Ekonomi son bir kaç yıldır patinaj yapıyor. Büyüme geldi yüzde 2-2,5 bandına dayandı. Buradan çıkmamız lazım. Bu yapısal bir sorun, konjonktürel bir sorunu değil. Yeni dönemde işbaşına gelecek hükümet ne yapıp yapıp bu kısır döngüyü kırmalı” değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, neden rozet almadığı sorusuna, “Rozetli de rozetsiz de olur, mühim olan yapacağınız katkı” karşılığını verdi.

AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal ve Ramazan Can, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ile CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de kayıt yaptırdı.

Toplam kayıt yaptıran milletvekili sayısı 35 oldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co